Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Akcie Sony oslabují po vydání varování před nižšími tržbami

04.02.2019 | 12:05 0 Komentářů

Akcie společnosti dnes oslabovaly až o 9 % po tom, co společnost vydala varování týkající se nižších tržeb z důvodu obchodních sporů mezi USA a Čínou a zhoršujícího se klimatu na čínském trhu.

Herní konzole Playstation 4; Autor: [Evan-Amos]

Akcie Sony v pondělí oslabily až o 9 % po tom, co společnost varovala před nižšími tržbami v oblasti kamer a „smartphonů“ z důvodu zpomalující se světové ekonomiky.

Varování společnosti Sony následovalo snižování výhledů jiných společností zabývajících se výrobou elektroniky a elektronickým dílů, jako je např. Nidex, Sharp, Omron a Kyocera. Za nižšími výhledy společností stojí spor mezi USA a Čínou a také zhoršující se ekonomické klima čínské ekonomiky. Prudká reakce trhu také odráží obavy investorů ohledně zpomalujícího růstu společnosti v oblasti herního průmyslu (herní konzole Playstation 4 nedávno zahájila 6. rok své existence – PS4 byl v USA uveden v listopadu roku 2013).

Sony ve své herní divizi reportovala ve třetím kvartálu fiskálního roku provozní zisk s meziročním poklesem 14 % po tom, co společnost snížila ceny herní konzole PS4 během svátků na konci minulého roku za účelem dosažení vyšších tržeb. Společnost v období říjen-prosinec prodala 8,1 milionu herních konzoli PS4, což představuje 10% pokles oproti předchozímu roku.

V reakci na páteční výsledky Macquaire vydala doporučení na neutral z původního outperform.

Akcie společnosti Sony oslabují o 8,07 %.

 

Roční vývoj kurzu akcií společnosti Sony; Zdroj [Bloomberg]

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.