Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Akcie sociálních médií klesají po tom, co jejich představitelé vypovídají před Kongresem

05.09.2018 | 17:42 0 Komentářů

Akcie firem, podnikajících v oblasti sociálních médií, klesají v důsledku předvolání jednatelů společností Facebook a Twitter před americký kongres.

Pouhou hodinu po otevření klesly akcie Twitteru o 6,2 % a akcie Facebooku o 1,5 %. Mimo to se akcie mateřské společnost Googlu Alphabet propadly o 2,27 % a akcie mateřské společnosti firmy Snapchat Snap klesly o 4,15 %.

Propady byly zaznamenány po tom, co začala soudní slyšení v Kapitolu Spojených států amerických. První z nich, před Zpravodajským výborem amerického Senátu, má za cíl získat vyjádření společností, obchodujících na poli sociálních médií, k údajnému zásahu do prezidentských voleb v roce 2016.

Druhé slyšení, které má být před Energetickým a obchodním výborem Sněmovny reprezentantů a je plánováno na středeční odpoledne, se zaměří na transparentnost a účetnictví Twitteru.

Slyšení probíhá v rámci rostoucí kontroly sociálních médií před průběžnými volbami. Obě z nich probíhají z důvodu zahraničního úsilí ovlivnit americké voliče a po vlně kritiky ze strany Donalda Trumpa.

Zdroj: The Financial Times

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.