Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Akcie RTI letí vzhůru po oznámení převzetí společností Alcoa

09.03.2015 | 14:10 0 Komentářů

Společnost Alcoa, největší americký výrobce hliníku, dnes oznámila nákup RTI International Metals za 1,26 mld. USD. Investoři obdrží za každou akcii RTI 2,83 akcií společnosti Alcoa. To odpovídá ceně 41 USD za akcii RTI, což odpovídá ceně o 50 % vyšší, než je současné tržní ocenění společnosti. Alcoa očekává, že výše zmíněná akvizice přinese společnosti do roku 2019 růst tržeb 1,2 mld. USD.

Společnost Alcoa se v poslední době částečně odklání od výroby hliníku a snaží se investovat i v ziskovějších oblastech, především v leteckém průmyslu. Již před čtyřmi měsíci Alcoa nakoupila společnost Firth Rixson za 2,85 mld. USD. Nákup RTI International Metals je tedy již druhou akvizicí v tomto sektoru a pouze tak potvrzuje nastolený trend.

RTI International Metals se zabývá vývoj, výrobou a distribucí titanových součástek. Její zákazníci pocházejí především z leteckého průmyslu, armády a zdravotnictví.

Akcie RTI (RTI) reagují na zveřejněnou zprávu raketovým růstem. Po včerejším closu na úrovni 27,28 USD se aktuálně v pre-marketu obchodují za 38,75 USD (+42 %). Akcie společnosti Alcoa (AA) se v předobchodní fázi pohybují kolem 13,9 USD (-3,9 %).

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.