Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Akcie reklamní společnosti WPP dnes ráno otevřely s propadem 3 %

04.04.2018 | 10:31 0 Komentářů

Akcie WPP dnes ráno otevřely s propadem 3 %. Generální ředitel Martin Sorrel čelí obvinění z nesprávného využívání firemních finančních prostředků.

Generální ředitel reklamní společnosti WPP Martin Sorrel čelí vyšetřování z významného pochybení týkající se firemních fondů. Obvinění se týká nesprávného využití firemních finančních prostředků. WPP ve svém prohlášení v úterý večer uvedla, že správní rada najala externí advokátní firmu, aby vyšetřila, zda se jednalo o nesprávné využití firemních fondů.

„Odmítám bezvýhradně všechna obvinění, ale chápu, že společnost musí kauzu kompletně vyšetřit,“ řekl Sir Martin Sorrel. Dále přislíbil, že jako majoritní držitel akcií WPP, nebude mít na vyšetřování žádný vliv.

Akcie společnosti WPP dnes ráno otevřely s propadem 3 % na úrovni 1083 GBp. Ztráta několika největších zákazníků se již v minulosti promítla v propadu akcií WPP o 27 % za minulý rok. Otázky ohledně generálního ředitele poslala v USA ADR (balík 5 akcií WPP) v před obchodní fázi o 4,8 % dolů na 78,81 USD.

Cena akcií společnosti WPP

Tržní cena akcií společnosti WPP v čase 

WPP PLC (WPP) -1,9 % na 1096,5 GBp
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. GBp) 13,9 P/E 7,6
Vývoj za letošní rok (%) -18,2 Očekávané P/E 9,2
52týdenní minimum (GBp) 1074 Prům. cílová cena (GBp) 1445
52týdenní maximum (GBp) 1774 Dividendový výnos (%) 5,4

 

Zdroj: Financial Times, Bloomberg

Jan Paščenko, Fio banka, a.s.

Jan Paščenko, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.