Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Akcie: Pepsi oznámila lepší čísla než Coca-Cola, Microsoft i přes dobré výsledky trh nepřesvědčil

23.04.2010 | 11:55 0 Komentářů

Čtvrteční obchodní seanci startovaly americké akcie s poklesem téměř o jedno procento. Pesimistická nálada odrážela trvající potíže Řecka a obavy z možné silné regulace finančního sektoru. Americký prezident Barack Obama vyzval Wall Street, aby se nebránila reformám, které by měly například více zprůhlednit finanční trhy a zvýšit ochranu běžných střadatelů a akcionářů. Pozitivní dopad přinesly během dne další dobré firemní výsledky. Index Dow Jones uzavíral včera s růstem o 0,08%, technologický Nasdaq si připsal 0,58% a S&P500 končil výš o 0,23%.

Výsledková sezona je v plném proudu a svá čísla včera zveřejnil například největší světový výrobce počítačových systémů Microsoft. V předcházejícím čtvrtletí hospodařila společnost s čistým ziskem 4,01 mld. USD a překonala tak lehce očekávání analytiků. Rostoucí poptávka po novém operačním systému Windows 7 pomohla i k vyšším tržbám, které dosáhly 14,4 mld. USD. Přestože čistý zisk vzrostl o 35% a zisk na akcii činil 45 centů proti zisku 33 centů o rok dříve, akcie během obchodování oslabovaly o více než tři procenta a nakonec oslabily o 1,3%. Obchodníci čekali víc a doufali, že Microsoft bude více těžit z oživení v technologickém sektoru.

Výsledky hospodaření zveřejnil také americký výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo. V letošním prvním čtvrtletí zvýšila společnost čistý zisk meziročně o čtvrtinu na 1,43 mld. USD a její tržby vzrostly o 13% na 9,37 mld. USD. Společnost Pepsi tak překonala svého hlavního konkurenta Coca-Colu, jehož výsledky už jsou také známy. Ta ve svých čtvrtletních výsledcích uvedla zvýšení tržeb o pět procent na 7,53% mld. USD. Na dobrých výsledcích se podepsalo nedávné převzetí největší stáčírny jejích nápojů za 7,8 mld. USD. Tato transakce by pravděpodobně měla přinést úspory v hodnotě 400 mil. USD.

Akciové tituly společnosti Citigroup zakončovaly včera se ztrátou 1,22%, stejně tak konglomerátu GE, které klesly o 0,42%. V červených číslech uzavřela obchodování i farmaceutická společnost Pfizer (-0,72%). Naopak v plusu se podařilo udržet akciím Nokia, které si připsaly 2,65% nebo technologické společnosti IBM (0,11%). Akciím internetového vyhledávače Yahoo se včera také dařilo a skončily o 1,55% výš.

Dnešní obchodní seanci Spojených států doplní informace o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby (14:30) a prodeje domů za březnový měsíc (16:00). Své výsledky zveřejní společnosti Travelers (12:00), Honezwell (13:00) nebo Xerox (13:00).

Kompletní přehled všech společností včetně očekávaných a skutečných výsledků, odkazů na podrobnou analýzu titulů najdete na našich webových stránkách v sekci Trhy/CFD na akcie (CFD Equity).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.