Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Akcie na frankfurtské burze uzavírají čtvrteční seanci na červené nule

17.01.2019 | 17:30 0 Komentářů

Index DAX uzavírá s poklesem o 0,1 % na 10 920,22 bodů

Největším “tahounem“ indexu byl v rámci čtvrteční seance průmyslový sektor (+0,34 %). Naopak dolů táhl index sektor zdravotní péče (-0,83 %), komunikačních služeb (-0,72 %) a spotřební sektor (-0,66 %).

Nejziskovějším titulem byl ve čtvrtek Wirecard AG (WDI; +2,9 %). Tomuto pohybu mohla pomoci mimo jiné skutečnost, že společnost podepsala smlouvu na spolupráci s firmou Swatch, díky které budou mít zákazníci možnost nainstalovat si plně digitální a bezkontaktní platební metody jako aplikaci do chytrých hodinek. Projekt by měl být spuštěn nejdříve ve Švýcarsku a následně napříč Evropou.

Naopak nejztrátovější společností je dnes Deutsche Bank (DBK; -3,7 %). Jedním z důvodů může být snaha Německa pomoci svým dvěma největším poskytovatelům půjček a to konkrétně sloučením těchto firem (Deutsche Bank a Commerzbank AG). Cílem by bylo vytvořit jednu silnou společnost, která bude schopna čelit zahraničním rivalům. Historie ale naznačuje, že se jedná spíše o recept na další potíže.

Další největší pokles v pořadí ve čtvrtek zaznamenala firma Infineon Technologies (IFX; -2,2 %). Akcie výrobců čipů totiž klesaly poté, co hlavní výrobce čipů pro Apple (Taiwan Semiconductor) vydal negativní kvartální výhled tržeb.

Negativní sentiment se dotkl také automobilek, jejichž akcie klesaly po informaci, že je americký prezident Donald Trump nakloněn uvalení cel na import automobilů. I tato skutečnost může být důvodem poklesu společností Daimler (DAI; -1,6 %) či Volkswagen (VOW3; -1,1 %).

Index DAX -0,1 % na 10920,22 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +2,9 % Deutsche Bank (DBK) -3,7 %
Henkel (HEN3) +2,0 % Infineon Technologies (IFX) -2,2 %
SAP (SAP) +1,2 % Daimler (DAI) -1,6 %
Covestro (1COV) +0,9 % Bayer (BAYN) -1,2 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,8 % Volkswagen (VOW3) -1,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

David Halman
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.