Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Akcie Fresenius Medical Care oslabují v reakci na hrozbu ze strany konkurenta CVS

17.07.2019 | 17:01 0 Komentářů

Generální ředitel Fresenius Medical Care pro Severní Ameriku již dříve v letošním roce uvedl, že společnost CVS představuje reálného potenciálního soupeře na poli zdravotnické péče a dodal, že očekává, že Fresenius zůstane i nadále lídrem na trhu produktů i služeb určených k dialýze.

Americké zdravotnické společnosti jako je DaVita a Fresenius Medical Care, největší poskytovatelé dialýzy ve Spojených státech, krátce po začátku středeční obchodní seance oslabovaly po tom, co americká zdravotnická maloobchodní farmaceutická společnost CVS Health oznámila, že začíná s klinickým testováním zařízení pro dialýzu v „domácích podmínkách“. Nové zdravotnické zařízení představuje pro DaVitu a Fresenius Medical Care konkurenci.

Testování bude provedeno až na 70 pacientech a to až na deseti místech ve Spojených státech. CVS v květnu uvedla, že plánovala začít s finální studii zařízení v blízké budoucnosti.

Fresenius Medical a DaVita, které tvoří více než 70 % amerického trhu s dialýzou, chtějí expandovat do „sektoru“ dialýzy v podmínkách „domácí léčby“ v reakci na hrozbu možného narušení jejich byznysu ze strany společnosti CVS.

Akcie DaVita oslabují o 1,82 %.

Akcie Fresenius Medical Care oslabují o 2,86 %.

Akcie CVS Health Corp oslabují o 1,76 %.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.