Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Akcie: České akcie si v uplynulém týdnu připsaly 0,9 pct

26.04.2011 | 11:41 0 Komentářů

České akcie si v předsvátečním týdnu připsaly skromné zisky a kopírovaly pozitivní vývoj v USA a Evropě. Po pondělním ostrém výprodeji, po snížení výhledu ratingu USA agenturou S&P, ustoupily obavy investorů do pozadí. Hlavní index pražské akciové burzy zakončil v pátek o 0,3% v mínusu na úrovni 1251,6 bodů. V průběhu 16. týdne si připsal 0,9% a následoval 2,4% ztrátu v předchozím období. Sedm z patnácti titulů zakončilo v rámci SPAD v pozitivním teritoriu, největší zisk ČEZ (2,9%), nejhlubší ztráta Philip Morris ČR (-12,9%). Objem zobchodovaných akcií dosáhl 782,4 milionů korun. Od počátku roku vykazuje index PX zhodnocení 2,2%.

Ve Spojených Státech se akciové trhy po počátečním šoku kvůli možnému snížení ratingu od agentury S&P vzpamatovaly a zakončily v plusu poprvé v průběhu tří týdnů. Většinou negativní makrodata předčily výborné výsledky takových společností jako Intel, IBM, Goldman Sachs a Apple. Hlavní Dow Jonesův index uzavíral ve čtvrtek se ziskem 0,4% na tříletém maximu 12 505,99 bodu. Devatenáct z třicítky blue chips zakončilo v plusu včele s TRV, s největší ztrátou PFE. V průběhu zkráceného týdne si DJIA připsal 1,3%. Širší index S&P 500 posílil o 0,5% na 1 337,38 bodů a oproti minulému týdnu zhodnotil o 1,3%. Technologický index Nasdaq Composite vyskočil o 0,6% na 2 820,16 bodů a mezitýdenně vzrostl o 2,0%.

Na domácím trhu začne tento týden výsledková sezóna. Ve středu zveřejní výsledky hospodaření CETV a Erste Bank, v pátek Unipetrol. Z klíčových evropských makroekonomických dat se očekává v úterý rozpočtový schodek EU za rok 2010, ve středu CPI a spotřebitelská důvěra Německa, rovněž HDP Británie za 1Q, ve čtvrtek nezaměstnanost Německa a v pátek BCI a ESI eurozóny.

V USA bude pokračovat čtvrtletní výsledková sezóna. V pondělí vyjde prodej nových domů, v úterý spotřebitelská důvěra podle Conference Board, ve středu objednávky statků dlouhodobé spotřeby a rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a kvantitativním uvolňování, ve čtvrtek předběžný odhad HDP USA za1Q, v pátek pak osobní příjmy a spotřeba, spotřebitelský sentiment podle ISR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.