Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Akcie: Americké trhy očekávají zprávu o rekordním růstu počtu pracovních míst v USA

04.06.2010 | 10:41 0 Komentářů

Čtvrteční obchodní seance se nesla v zajímavém duchu. Trhy zpočátku navázaly na růstovou středu a otevíraly dalším posílením. V průběhu dne ale zavládla nervozita a pozitivní sentiment se začal vytrácet. Ve večerních hodinách se hlavní indexy pohybovaly dokonce v záporných hodnotách. Přesto se jim nakonec podařilo zakončit v plusových číslech. Dow Jones posílil o 0,06%, S&P500 přidal 0,41% a nejlépe dopadl technologický Nasdaq s růstem o 0,96%.

Důvodem pro rozpačité obchodování by mohla být smíšená makročísla, která Spojené státy včera zveřejnily v hojném počtu. Prodeje nových domů nebo výsledky těžařských a automobilových firem přinesly zpočátku dne optimismus, který se bohužel nepodařilo udržet po špatných makrodatech z oblasti průmyslové objednávky a ISM ve službách.

Ze sektorů si i nadále dobře vedl energetický sektor (1,33%), který těží z růstu cen ropy a technologie (1,34%). Sektor služeb potvrzuje expanzi ekonomiky již pátý měsíc v řadě. Naopak finančnímu sektoru se příliš nedaří a za včerejší obchodní seanci si odepsal 0,4%.

Včerejší pokles trhů znamenal poněkud překvapivý vývoj, protože Spojené státy dnes zveřejní tolik očekávané údaje o nezaměstnanosti a hlavně počtu pracovních míst za květen (14:30). Ta by podle odhadů měla poskytnout velmi příznivá čísla. Je jasné, že celé dnešní obchodování se ponese v duchu napjatého očekávání.

Pokud na trhy nevstoupí nejistota zapříčiněná jinými negativními zprávami, očekáváme po vyhlášení těchto dat růst trhů směrem nahoru. Otázkou ale zůstává, jak se do nadcházejících dnů promítnou opět současné problémy s únikem ropy, zpomalení v Číně a problémy Středního východu.

Kompletní přehled všech společností včetně očekávaných a skutečných výsledků, odkazů na podrobnou analýzu titulů najdete na našich webových stránkách v sekci Trhy/CFD na akcie (CFD Equity).

Autor: Veronika Kratochvílová (veronika.kratochvilova@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.