Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Akcie: Americké akciové indexy pozitivně ovlivnil retailový sektor

09.04.2010 | 12:51 0 Komentářů

Zatímco středeční obchodní seanci končily americké akciové indexy v červených číslech, včera uzavíraly nakonec mírně v plusu. Dow Jones skončil výš o 0,27%, S&P500 si připsal 0,34% a Nasdaq vzrostl o 0,23%.

Stalo se tak díky retailovému sektoru, kde američtí maloobchodní prodejci překonali původní odhady březnových tržeb. Oproti očekávanému růstu o 6,1% vzrostl celkový index srovnatelných tržeb ve Spojených státech o 8,7%. Pravděpodobným důvodem je letošní dřívější termín velikonočních svátků.

Většina amerických titulů zaznamenala nárůst nebo nevykazovala výraznější pohyb. Citigroup pokračovala v zelených číslech s nárůstem o 2,59% a zařadila se tak mezi společnosti, jejichž akcie byly na Wall Street nejvíce obchodované. Také akcie GE si včera polepšily a vzrostly o 0,32%.

Akcie informační společnosti Yahoo končily v plusu s 2,85%. Naopak červená čísla se dotkla například titulů technologické společnosti IBM (-0,68%) a Nokia (-2,65%). Akcie farmaceutické společnosti Pfizer si připsaly 0,41%.

Dění na americkém akciovém trhu naopak negativně ovlivnila odpolední data z trhu práce. Ta se týkala nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V minulém týdnu se jejich počet překvapivě prudce zvýšil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.