Úterý 21. května. Svátek má Monika.

Akce centrálních bank pomohla euru

30.11.2011 | 17:55 0 Komentářů

Dnes opět proběhl short-squeeze na euru proti dolaru. Tentokrát to byl však větší kalibr než předchozí den. Z ranních úrovní kolem 1,3250 pár vylétl až na 1,3530 prakticky během jedné hodiny. Důvodem bylo koordinované snížení sazeb na dolarové swapy hlavními světovými centrálními bankami (o 0,5%). Těžko říct jaký to bude mít dopad v delším období. Daleko důležitější bude summit EU 9. prosince. Pokud politici zaváhají, tak můžeme vidět velký výplach. Pokud přinesou nějaké konečné řešení (v podobě zapákování přes ECB a to prostřednictvím MMF nebo přímo proti EFSF), tak by se tento nárůst mohl udržet. Ale kolikrát jsme tohle už slyšeli? Místo čekání na Godota máme každý měsíc čekání na summit.
Nálada na trzích se s koncem měsíce mírně spravila. Otázkou je, zda vydrží a jak dlouho vydrží. Také bych chtěl znát odpověď. V dalších dnech by snad již mohl přijít pokles volatility.
Koruna jako na houpačce. K euru posílila až pod 25,20 z ranní úrovně těsně pod 25,70. Takový pohyb jsme dlouho neviděli. Trochu mi to připomíná období před Lehman Brothers. K dolaru pak koruna posílila až na 18,70. Třeba bude na Vánoce přeci jen levná elektronika z dovozu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.