Sobota 24. října. Svátek má Nina.

AHG zatím nerozhodlo o prodej OKD soukromým subjektům, chce ji nejprve stabilizovat s vládou

15.04.2016 | 08:58 0 Komentářů

Skupina Ad Hoc Group údajně neprodá černouhelnou firmu OKD, dokud ji nestabilizuje ve spolupráci s vládou. AHG tak v prohlášení pro ČTK reagovala na nabídku skupiny Arca Capital Pavola Krúpy, který o společnost dříve projevil zájem.

Krúpa, který je zároveň významným minoritním akcionářem společnosti NWR odhaduje, že jeho skupina je bez pomoci státu schopna provozovat OKD po dobu 5-7 let. Zatím však neuvedl, jakou sumu je Arca Capital ochotna za společnost zaplatit. Do hry v současnosti vstupuje také trio Paukner, Otava a Ulčák, které by ve spolupráci s Krúpou mělo na starosti odbornou stránku provozu.

„Členové skupiny AHG (investoři), kteří drží většinu hlasovacích práv společnosti NWR, potvrzují přijetí dopisu pana Krúpy o jeho zájmu o koupi společnosti OKD, kterého si ceníme. Naší prioritou ale zůstává spolupráce s vládou na dokončení stabilizačního plánu. S panem Krúpou můžeme diskutovat po stabilizaci finanční situace OKD,“ napsal ČTK mluvčí AHG Roman Pařík.

Vláda by o dalším postupu měla rozhodnout do konce dubna. Momentálně se čeká na dodatečné informace, které si od AHG ministři vyžádali.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.