Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Agrochemická společnost Syngenta se připravuje na IPO

15.08.2019 | 16:10 0 Komentářů

Zprávu o chystaném IPO Syngenta zveřejnila ve čtvrtek. K jeho provedení by mohlo dojít v roce 2022, nicméně vzhledem k současnému turbulentnímu a nejistému ekonomickému a geopolitickému prostředí by se datum jeho uskutečnění mohlo změnit.

Švýcarská agrochemická firma Syngenta dnes oznámila, že začala pracovat na světově největším IPO chemické společnosti vůbec. Top manažeři China National Chemical Corp. již začaly s přípravami na zalistování. Společnost momentálně jedná s investičními bankami ohledně možných podoby potenciálních dohod.

Firma bude s největší pravděpodobností zalistována v Evropě, nicméně je možné zalistování také na burze v Hong Kongu nebo New Yorku.

ChemiChina dokončila nákup Syngenty v roce 2017 a tento obchod je hodnocen jako největší zámořská akvizice čínskou společností. Obchod tak učinil ze státně vlastněné firmy ChemChina globálního hráče na trhu agrochemikálii.

Finanční ředitel Syngenty uvedl, že možné IPO by mohlo nastat v roce 2022, nicméně žádné finální rozhodnutí prozatím učiněno nebylo vzhledem k nedávným ztrátám, které utrpěl agrochemický průmysl v letošním roce. Například německá chemická společnost BASF v minulém měsíci varovala, že zisk v letošním roce mine očekávání z důvodu slábnoucí poptávky a negativního dopadu obchodních konfliktů.

Syngenta je švýcarská agrochemická firma zaměřená na výrobu pesticidů, zemědělských osiv a geneticky modifikovaných plodin. Firma zaměstnává více než 20 tisíc lidí asi v 90 zemích světa.

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.