Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Adidas zveřejnil předběžné výsledky, prodá značku bot Rockport společnosti New Balance

23.01.2015 | 16:48 0 Komentářů

Společnost Adidas dnes investory příjemně překvapila předběžnými výsledky a prodejem, pro oblast zájmu Adidasu okrajové, značky Rockport. Dosáhla svých dříve snížených cílů pro rok 2014 a zaznamenala dvouciferný růst tržeb v několika světových oblastech.

Tržby společnosti Adidas v roce 2014 vzrostly o 2 % (po očištění o vliv měnových kurzů o 6 %) na 14,8 mld. EUR při očekávání 14,7 mld. EUR. Čistý zisk očištěný o přecenění nehmotných aktiv a divestice Rockportu dosáhl přibližně 650 mil. EUR.

Výsledky společnosti potýkající se s klesající poptávkou po golfovém vybavení a situací v Rusku tak dosáhly v listopadu snížené cíle společnosti pro rok 2014.

Po očištění o pohyb měnových kurzů v roce 2014 tržby značky Adidas vzrostly o 11 %, Reeboku o 5 %. Tržby Adidasu ve 4Q rostly o dvouciferná čísle v Latinské Americe, Západní i Východní Evropě a čínských zemích.

Privátně držená společnost New Balance na akvizici značky Rockport, za kterou zaplatí 280 mil. USD, spolupracuje s Berkshire Partners a spolu s Drydock ji začlení do nově vzniklé společnosti.

Volker Bosse, analytik Baader Bank, prodej hodnotí pozitivně vzhledem k tomu, že Rockport nepatřil mezi klíčová aktiva Adidasu. Neočekává, že by Adidas prodal také Reebok, o jehož divestici občas spekuluje.

Rockport je americká značka kožené obuvi založená v roce 1971, která používá technologie z atletických bot ve společenských a volnočasových botách, u kterých si zakládá na pohodlnosti. Do skupiny Adidas se začlenila v roce 2006.

Adidas své kompletní výsledky za 4Q představí 3. března.

Titul (ADS) posiluje o 3,95 %.

Zdroj: Bloomberg, Adidas

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.