Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Adidas na pozadí skončeného Mistrovství světa ve fotbale reportoval silná čísla za 2Q

09.08.2018 | 09:12 0 Komentářů

Adidas na pozadí skončeného Mistrovství světa ve fotbale reportoval silná čísla za 2Q. Tržby i ziskovost překonaly konsensus trhu, výhled byl potvrzen.

Jedna z hlavních tváří Adidasu – francouzský fotbalista Paul Pogba a nový mistr světa z právě skončeného MS v Rusku, které výrazně napomohlo k solidním číslům Adidasu za 2Q; Zdroj: Adidas

Výsledky nad odhady, pomohlo MS

Textilní gigant Adidas reportoval dnes před otevřením trhů čísla za druhý kvartál fiskálního roku 2018. Firma předčila na úrovni tržeb i ziskovosti konsensus analytiků oslovených agenturou Bloomberg, k čemuž napomohl silný růst ve Spojených státech a v Asii v návaznosti na nedávno skončené Mistrovství světa ve fotbale v Rusku.

Tržby překonaly konsenssus o cca 900 milionů eur

Celkové tržby očištěné o vliv směnných kurzů vykázal německý textilní gigant na 5,26 miliard eur, což je v relativním vyjádření 12% meziroční růst. Konsensus byl nastaven na 5,17 miliard eur. Adidas zaznamenal dvouciferný růst v Severní Americe, Asii, Latinské Americe i Rusku. Spolu s výsledkami společnost taktéž zopakovala svůj cíl pro fiskální rok ve výši 10% růstu celkových tržeb vyjádřených v konstantním směnném kurzu.

Zisk taktéž nad očekáváním

Provozní zisk za druhé čtvrtletí taktéž překonal odhady analytiků, když firma reportovala 592 milionů eur při odhadu 548,4 milionů eur. Čistý zisk z pokračujících operací činil ve druhém kvartále 418 milionů eur. Ve druhém čtvrtletí společnost vykázala hrubou marži ve výši 52,3 %, zatímco provozní marže činila 11,3 %.

Souhrn výsledků za 2Q a prohlášení CEO Kaspera Rorsteda; Zdroj: Adidas

 

Výhled potvrzen

Pro fiskální rok firma očekává provozní marži v rozmezí 10,3 % až 10,5 %. Čistý zisk z pokračujících operací pak mezi 1,62 až 1,68 miliardami eur. Tržby by pak měly meziročně vzrůst o 10 % (viz výše).

CEO Adidasu Kasper Rorsted v tiskové zprávě vyjádřil spokojení nad silnými výsledky za druhé čtvrtletí a zmínil výrazný vliv nedávno skončeného Mistrovství světa ve fotbale.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Adidas otevřel po výsledcích růstově, když posiluje o 0,5 %.

adidas AG (ADS) +0,5 % na 190,55 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 39,9 P/E 25,7
Vývoj za letošní rok (%) +14,0 Očekávané P/E 24,7
52týdenní minimum (EUR) 165,1 Prům. cílová cena (EUR) 214,6
52týdenní maximum (EUR) 215,5 Dividendový výnos (%) 1,4

 

Zdroj: The Financial Times; Adidas; Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.