Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Activision Blizzard koupí herní společnost King Digital za 5,9 mld. dolarů

03.11.2015 | 14:26 0 Komentářů

Herní společnost Activision Blizzard (ATVI) oznámila, že koupí King Digital za 5,9 mld. dolarů. King Digital je znám vlastní hrou Candy Crush pro občasné hráče a pro majitele mobilních telefonů.

Herní společnost Activision Blizzard (ATVI) oznámila, že koupí King Digital za 5,9 mld. dolarů. King Digital (KING) je znám vlastní hrou Candy Crush pro občasné hráče a pro majitele mobilních telefonů.

Activision Blizzard zaplatí 18 dolarů za akcii, což je přibližně o 20 % více než pondělní zavírací cena. Společnost transakci částečně zaplatí formou hotovosti ve výši 3,4 mld. dolarů a zbytek půjčkou v objemu 2,3 mld. dolarů.

Při zveřejnění akvizice Activision Blizzard oznámil výsledky za 3Q, které na úrovni zisku překonaly očekávání analytiků. Zisk na akcii se snížil z 23 centů na 21, zatímco analytici oslovení Reuters očekávali 15 centů na akcii. Společnost zaznamenala pokles tržeb z 1,17 mld. dolarů na 1,04 mld. dolarů, přičemž analytici očekávali 952 mil. dolarů.

Počet aktivních uživatelů v měsíci hrající hry King Digital je téměř 550 mil. King Digital, původně založená v Evropě, bude řízena jako samostatná jednotka. V současnosti je pod King Digital zaměstnáno 1600 pracovníků, zatímco v Activision Blizzard se jedná o 7500 pracovníků.

Pod společnost Activision Blizzard spadají značky her jako Call of Duty, World of Warcraft nebo Starcraft.

Zdroj: Wall Street Journal

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.