Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Abbvie udělí firmě Chinook exkluzivní práva k léku astrasentan

10.01.2020 | 15:31 0 Komentářů

Exkluzivní práva k léku astrasentan obdrží společnost Chinook Therapeutics. Lék je experimentální drogou, která se studuje pro možné použití při různých typech rakoviny. Mimo to se zkoumá jako možná léčba pro onemocnění ledvin diabetiků.

Chinook Therapeutics, biotechnologická společnost zaměřená na vývoj léků používaných při léčbě onemocnění ledvin, dnes oznámila vstup do licencované dohody s AbbVie. Dohoda dá společnosti Chinook exklusivní práva k léku astrasentan. Chinook převezme veškerou odpovědnost za vývoj a komercializaci spojenou s antrasentanem po celém světě. Zároveň se chystá spustit zkušební klinické užití atrasentanu v druhé polovinu roku 2020 jakmile společnost vybere ty správné pacienty. Ti musí trpět diabetem a chronickým onemocnění ledvin.

Laura Schumacher zůstane na pozici hlavního právníka

Hlava právního oddělení biofarmaceutické společnosti AbbVie zůstane na své pozici i po spojení s Allerganem v prvním kvartálu tohoto roku. Obchod by měl dosáhnout výše až 63 mld. USD.

Laura Schumacher, která působila jako hlavní právní poradce v AbbVie do prosince roku 2018, byla ke konci roku povýšena na hlavní hlavu právní sekce a vice prezidentkou pro vnější záležitosti. Na svém postu podle posledních informaci setrvá i po dokončení obchodu s Allerganem.

Akcie AbbVie posilují o posilují o 0,77 % na 90,21 USD.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.