Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

AAA Auto: podíl GŘ dosáhl 3 %

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Anthony Dennyho dosáhl 3% podílu ve společnosti. Ten hodlá převést na firmu Priority investments, kde je jediným vlastníkem, přes kterou má v úmyslu provádět další nákupy akcií AAA Auto (v roce 2009 oznámil úmysl dosáhnout 5% podílu ve společnosti) (AAA Auto). Potvrzený záměr dosáhnout 5% podílu ve společnosti by měl podpořit cenu akcií společnosti, a proto ho hodnotíme jako mírně pozitivní. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

NWR plánuje průzkum zásob na dolu Frenštát
NWR oznámila, že prozkoumá zásoby tvrdého uhlí na dolu Frenštát. Podle odhadů se zde nachází 1,5 mld. tun tvrdého uhlí a NWR vlastní koncesi na využití zásob tamního uhlí. Průzkum by měl trvat čtyři roky (NWR). Žádná velká nová zpráva. NWR vlastní starý důl Frenštát, kde těžba nebyla zahájena kvůli změně režimu v roce 1989. Na dolu Frenštát jsou zásoby kvalitního tvrdého uhlí, ale je zde také silný odpor místních environmentálních skupin. V blízké době neočekáváme zahájení těžby. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: Akcie posílily nejvíce za poslední měsíc
Včera americké akciové indexy vzrostly největším tempem za poslední měsíc (S&P 500 +2,33 %, Nasdaq +1,35 %) i když srpnový index národní aktivity chicagského Fedu klesl více než se čekalo (-0,43 b. vs. oč. -0,4 b.). Boeing včera (+4,2 %) předal první letadlo z nové řady 787 Dreamliner. Jedná se o nový letoun této společnosti po dlouhých šestnácti letech a jeho uvedení bylo již sedmkrát odloženo. Hlavními výhodami jsou použité konstrukční materiály (plasty a uhlíková vlákna), které by měly údajně až o 20 % snížit provozní náklady oproti klasickým letounům z hliníku. Akcie Bershire Hathaway včera vyskočily o více jak 8 % poté, co společnost ohlásila zpětný odkup svých akcií až do výše 110 % jejich účetní hodnoty. Asijské akciové indexy rostly a doháněly tak vývoj z Evropy a USA (Nikkei 225 +2,33 %, Hang Seng +1,35 %). V Japonsku nejvíce posiloval technologický sektor a naopak nejvíce klesal telekomunikační sektor. Index spotřebitelské důvěry v SRN se meziměsíčně zvýšil (z 5 b.) na 5,2 b. a mírně tak překonal konsensus trhu (oč. stagnace na 5b.). Evropské akciové indexy naznačují začátek obchodování nárůstem o asi 1 %. Posilovat by podle našeho očekávání měl i index pražské burzy. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.