Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

8.9. FX blog Kena Vekslera

08.09.2011 | 11:15 0 Komentářů

8.9.2011

Dnešek bude o spoustě řečníků a oznámení, která vyjdou. Jako obvykle se dočkáme rozhodnutí o sazbách ze strany BoE a ECB, týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, čeká nás Bernankeho řeč a nejdůležitější ze všech bude Obamův projev ve 23.00 GMT. Čeká se, že oznámí návrh na pomoc pracovnímu trhu ve výši 300 mld. USD. Jen není jasné, jak tento plán hodlá financovat, zda celkovým snížením daní či prodloužením HIA programu daňových úlev.

Ať už to bude cokoli, bude reakce nejdříve sporadická a až se prach usadí, tak návrh bude muset stejně projít kongresem. V jaký debakl to může vyústit, jsme již viděli (vzpomeňte na jednání o stropu pro výši dluhu).

V případě rozhodování ECB o sazbách nečekám změnu, zvláště ne na Trichetově posledním (nebo předposledním) prezidentském meetingu. Očekávám ale doprovodné prohlášení a tiskovou konferenci s holubičími komentáři a tendencemi, takže jediným závěrem bude, že priorita ECB je hlídat cenovou stabilitu. V případě BoE je tu šance, že rozšíření QE z 200 na 300, které je však velmi malá.

Týdenní žádosti o podporu by mohly být trochu lepší, avšak

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.