Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

6.9. Kormidlo RBA beze změny kurzu. Na pořadu dne je americký ISM index aktivity ve službách

06.09.2011 | 11:36 0 Komentářů

John Hardy, Forex Market Strategist, Saxo Bank

Nejedná se o nezávislý investiční výzkumRBA ponechala sazby beze změny a na základě její rétoriky poklesla očekávání dalšího vývoje o něco níže. Později odpoledne nás čeká zpráva ISM o aktivitě mimo zpracovatelský sektor v USA, ale daleko větší očekávání se váží ke středečním a zejména čtvrtečním datům.

Ani deváté zasedání RBA v řadě nepřineslo podle očekávání žádnou změnu sazeb, přičemž trh usoudil, že rétorika vyznívá co do očekávání nepatrně nepříznivěji, když australské futures (STIR) na prosinec 2012 vystoupaly o 8 bodů, i když většina nárůstu se vzhledem k nechuti trhu riskovat při zahájení asijského obchodování odehrála již před samotným zasedáním.

Průvodní komentář RBA se v zásadě nelišil od komentářů předchozích. Ke konci roku se očekává pokles inflace, trhy s aktivy včetně nemovitostí jsou dle komentáře nevýrazné a nedostatek kvalifikovaných pracovních sil se týká údajně jen vybraných odvětví.

Zazněly rovněž obavy ze situace v EU a USA, ačkoli dopad oslabení těchto ekonomik na ostatní regiony lze dle komentáře jen velmi těžko odhadnout. Pro australskou ekonomiku zůstává v nejbližší době velkým otazníkem, nakolik se již zotavuje ze záplav z počátku roku, a do jaké míry lze nedávné hospodářské oslabení přičítat právě záplavám a nakolik je to naopak důsledek silné měny a zpomalujícího momenta v Číně.

V grafech 55-denního klouzavého průměru se ukázala zajímavá rezistence okolo hodnoty 1,0630, neboť návrat pod úroveň 1,0600 potvrdil pohyb v postupných vlnách A-B-C, o kterém jsme psali, když se pár AUDUSD obchodoval nad úrovní 1,0700.

Další ránu zasadily australskému dolaru ceny mědi, které po prudkém vzestupu z minulého týdne začaly zase klesat, a to nejrychleji od hlubokého propadu na počátku srpna. Na druhou stranu by mu mohly poskytnout určitou oporu ceny zlata, které během včerejší asijské seance zaznamenalo nový historický rekord.

Co nás čekáKvůli svátku bude americká zpráva ISM o aktivitě mimo výrobní sektor zveřejněna se zpožděním. Tento důležitý indikátor ukazuje, do jaké míry služby v USA (které jsou do značné míry také ukazatelem aktivity amerických spotřebitelů).

Náš tým je přesvědčen, že riziko poklesu spotřeby je menší, než trh předpokládá, proto bude zajímavé sledovat reakce na čísla, která případně překonají očekávání. Reakce trhu může být vůči riziku averzní, pokud převládnou obavy, že lepší čísla znamenají odklad nové injekce likvidity ze strany Fedu, nebo

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.