Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

14:08 US futures posilují, na tahu je Fed

25.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Příznivý vítr v plachtách evropských trhů podněcuje i US futures, které si připisují to, co včera v tuto chvíli ztrácely. DJIA se posiluje o 50 bodů, Nasdaq 100 o 16 bodů a SP 500 o 8 bodů.

Stěžejním momentem pro průběh dnešní seance bude až resumé Fedu ve 20:15 týkající se úrokových sazeb. Ty zůstanou i nadále s největší pravděpodobností nezměněny, a tak hlavním impulzem bude až doprovodný komentář v němž se bude Fed velmi aktivně (doufejme) zabývat současným nejzávažnějším probléme, tedy inflací, která se díky velmi nízkým úrokovým sazbám dostává postupně mimo kontrolu. V této souvislosti lze očekávat, že se americká centrální banka po dlouhé odmlce znovu přikloní k opětovnému zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině tohoto roku.

Oracle, Monsanto, Nike a Bed Bath & Beyond dnes mimo jiné představí hospodářské výsledky.

Nikkei 225 -0,1%, Hang Seng +0,8%, Shanghai Comp +3,6% a BSE Sensex30 +0,8%.

Cena ropy dnes mírně oslabuje na 136,7 USD za barel, cena zlata se pohybuje kolem 889 USD za unci.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.