Sobota 25. května. Svátek má Viola.

13.9. Přichází Čína (znovu) na pomoc periferii Evropy?

13.09.2011 | 10:05 0 Komentářů

Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo Bank

Nejedná se o nezávislý investiční výzkum
Sentiment trhu na tuto možnost, na kterou upozornil deník Financial Times, reaguje příznivě.

Po rychlém propadu těsně pod úroveň 1,35, ke kterému došlo včera na závěr asijské a na začátku evropské obchodní seance, se EURUSD podařilo najít určitou podporu a tento měnový pár zaznamenal mírný vzestup, když příliv negativních zpráv začal polevovat.

Zdá se, že trhy příznivě přijaly nejnovější zpřísněná úsporná opatření, ke kterým Řecko přistoupilo, a sentiment trhu podpořily také zprávy, že Řecko má dostatek financí, které by mu měly vydržet až do poloviny října, a že bylo v červenci méně závislé na financování z prostředků ECB.

Německý ministr financí W. Schäuble zároveň také prohlásil, že není možné, aby Řecko vystoupilo z eurozóny. Větší chuť k riziku ovšem na trzích vyvolala především zpráva, která se objevila v deníku Financial Times a podle níž Itálie vede jednání s Čínou týkající se možného odkupu dluhopisů a investování do strategicky důležitých společností (podobné zprávy se přitom v minulosti objevily i v souvislosti s Řeckem, Portugalskem a Španělskem).

V USA nebyla zveřejňována žádná data, která by měla vliv na dění na trzích, a vzhledem k tomu, že se žádné další negativní zprávy neobjevily (žádné zprávy, dobré zprávy!), se Wall Street na závěr seance podařilo uzavřít se ziskem. DJIA posílil o 0,63 %, S&P o 0,7 % a Nasdaq o 1,1 % (první kladná čísla po třech dnech) a v důsledku o něco příznivějšího přístupu k riziku zaznamenal USD v závěru seance mírné oslabení, čímž umožnil rizikovým měnám nepříliš výrazný comeback.

Pokud jde o dění na americké ekonomické scéně, představitel Fedu R. Fisher prohlásil, že pravděpodobně nepodpoří další kvantitativní uvolňování (je to známý opozičník), ovšem připustil, že nedávno zveřejněné údaje o vývoji americké ekonomiky nejsou povzbudivé a že americký spotřebitel zaujal

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.