Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

13:57 US futures pod opětovně silným tlakem

26.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Podle Goldman Sachs by si Citigroup mohla ve druhém čtvrtletí odepsat dalších 9 mld USD a Merril Lynch až 4,2 mld USD. GS navíc zařadil Citi na seznam „conviction sell“ a ohodnocení amerických brokerských společností snížil z attractive na neutral. Nestabilní finanční sektor tak dostává další ránu. Z neutral na sell snížil dále GS General Motors a z buy na neutral posílá i Tenneco.

Ani příznivý report z dílny Oracle Corp, který předčil očekávání analytiků, dnes nedokáže vyrovnat tyto nepříznivé zprávy navíc umocněné bídnými výhledy od Nike a Research In Motion. US futures tak stejně jako v úterý prudce oslabují. DJIA si odepisuje 50 bodů, Nasdaq 100 12 bodů a SP 500 6 bodů.

Makroekonomický kalendář má dnes na seznamu GDP-Final s Chain Deflator-Final, Existing Home Sales a tradiční čtvrteční Initial Claims.

Nikkei 225 zakončil seanci šestým poklesem v řadě a odepsal si 0,1%. O 0,8% oslabil i Hang Seng a o 0,1 Shanghai Comp. BSE Sensex 30 uzavřel +1,4%.

Cena ropy se pohybuje kolem 134,9 USD a cena zlata kolem 880 USD za unci.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.