Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

13:53 „Sněhová koule v pekle“ aneb US futures drtivě oslabují

17.03.2008 | 00:00 0 Komentářů

Mimořádné víkendové snížení diskontní sazby o čtvrt procentního bodu ze strany FEDu po kolapsu Bear Stearns, jednoho z nestorů Wall Street, dává jasně najevo vážnost celkové situace. Aktuální drtivý propad US futures je pak jen pouhým slabým odrazem nedůvěry v akciový trh (DJIA -240 bodů, Nasdaq 100 Index -43 bodů, SP 500 -33 bodů). Dnešní opening se tak zapíše černým perem mezi historicky nejméně úspěšné začátky.

Osmdesátipětiletý Bear Stearns tak ke dnu stahuje celý trh, zejména pak brokerské společnosti, jejichž hospodářské výsledky jsou plánovány na tento týden, jako Goldman Sachs, Lehman Brothers nebo Morgan Stanley.

Nikkei 225 uzavíral se ztrátou 3,7%, Hang Seng 5,2% a Shanghai Comp. 3,6%.

Cena ropy se aktuálně pohybuje kolem $110 za barel, cena zlata kolem $122 za unci.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.