Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

13:42 US futures znovu ožívají

23.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

US futures odstartovaly první obchodní den nového týdne velmi optimisticky a zčásti umazávají dramatické ztráty ze závěru minulého týdne (DJIA +39 bodů, Nasdaq 100 Index +7 bodů, SP 500 +5 bodů).

Citigroup podle WSJ opustí v nejbližší době dalších 6500 zaměstnanců, což je deset procent společnosti. Podobně i Goldman Sachs se zbavuje deseti procent svých zaměstnanců ze své Investment bank division. Celkem $4,4 mld zaplatí Bunge Ltd za Corn Products Int. Halliburton odstoupil od svého záměru koupit Britain’s Expro International. Deutsche bank zvyšuje doporučení pro JC Penny na buy. Credit Suisse zvyšuje doporučení pro WBD.

Nikkei 225 opět oslabil, tentokrát o 0,6%. Stejně tak se nedařilo indexu Hang Seng, který si odepsal 0,1% a indexu Shanghai Comp, který ztratil 2,5%.

Saudská Arábie přes víkend přislíbila, že zvýší produkci o 200 tis. barelů ropy denně. Cena ropy se pohybuje kolem 136,5 USD a cena zlata kolem 902 USD za unci.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.