Sobota 22. února. Svátek má Petr.

13:38 To musí být apríl aneb US futures v zeleném

01.04.2008 | 00:00 0 Komentářů

US futures posilují (DJIA +70 bodů, Nasdaq 100 Index +15 bodů, SP 500 +9 bodů) pravděpodobně kvůli prohlášení ministra kultury Ugandy, že krize na světových trzích zásadně neohrozí místní hospodářství, protože po dalších odpisech $3,9 mld od Deutsche Bank a nečekaných $15 mld od UBS by $18 mld v čerstvých aktivech vydávaných Lehman Borthers a UBS snad nemohlo být rozumným důvodem pro finanční rally.

Podle Morgan Stanley je současná krize na finančních trzích nejhorší záležitostí v bankovním sektoru za posledních 30 let a zastiňuje i Black Monday v roce 1987. V letošním roce poklesne příjem z investičního bankovnictví podle odhadů o 20% a odpisy se ještě navýší o 75 mld USD. Dalších přinejlepším šest měsíců se tedy máme na co těšit.

Nikkei 225 uzavíral v plusových hodnotách 1% a Hang Seng 1,3%. Naproti tomu Shanghai Comp si kvůli hawkish monetární politice odepsal 4,3%.

Cena ropy se na komoditních pohybují kolem $101 za barel, cena zlata kolem $894,5, což představuje pokles o 2,5%.

Jan Moulis
Capital Partners a.s.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Tweet 20
Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.