Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

13:31 US futures to vidí rudě

24.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

US futures dnes opět signalizují na poměrně horké chvilky obchodní seance. DJIA se propadá o 60 bodů, Nasdaq 100 o 14 bodů a SP 500 o 7 bodů.

Dosavadní tenzi vyvolává opětovný růst cen ropy, která se díky eskalujícímu konfliktu mezi Izraelem a Íránem blíží hranici $140 za barel (aktuálně $137,88).

United Parcel Service navíc, podobně jako před nedávnem Fedex, snížil z důvodů vysokých cen pohonných hmot a slabé ekonomice výhled na druhý kvartál. Vzhledem k dosavadním okolnostem lze soudit, že toto varování nebude poslední.

Cosumer Confidence, spotřebitelská důvěra, jejíž výsledky lze očekávat úderem 14:30 s největší pravděpodobností také nepřinese zásadní obrat v pohledu veřejnosti na období ve kterém jsou jejich úsporu den za dnem užírány inflací. Výhled: negativní.

Nikkei 225 -0,1%, Hang Seng -1,1%, BSE Sensex30 -1,3% a Shanghai Comp. +1,5%.

Cena zlata oslabuje na $888 za unci.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.