Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

13:19 Předobchodní fáze bez výrazné změny

19.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

US futures se dnes před otevřením trhů usídlily v „nerozhodném pásmu“ a jsou více než na dosah od nuly (DJIA +10 bodů, Nasdaq 100 Index -3 body, SP 500 +1 bod). Včerejší převážně negativní sentiment se tak promítá i do dnešního dne, který navíc přinese makroekonomické ukazatele jako jsou Leading Indicators a Philadelphia Fed.

Cena ropy se aktuálně pohybuje kolem 135,8 USD za barel (nicméně po útoku na ropná zařízení v Nigerii si dnes sáhla až na 137 USD) a cena zlata kolem 890 USD za unci.

J.M. Smucker ohlásil zisk 67c na akcii vs. 75c na akcii o rok dříve. Prodeje vzrostly o 20% na 590 mil USD. Imperial Tobacco vzhledem k převzetí společnosti Altadis, uzavře 6 továren a propustí 2440 zaměstnanců. BASF oznámila další „buy back“ v objemu až 3 mld. EUR, který má být uskutečněn do poloviny roku 2010. Goldman Sachs zvyšuje doporučení z „neutral“ na „buy“ pro Total.

Nikkei uzavíral obchodní klání se ztrátou 2,2%, Hang Seng 2,3% a Shanghai Comp si dokonce odepsal 6,4%.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.