Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

13.10. Skvělé údaje o zaměstnanosti v Austrálii, AUD ale brzdí čínská obchodní bilance

13.10.2011 | 18:39 0 Komentářů

Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo Bank

Z hlediska makroekonomických údajů byl čtvrtek v Asii rušnějším dnem, a ačkoli se objevily argumenty jak pro ochotu riskovat, tak pro averzi vůči riziku, měny setrvaly na horních hranicích svých pásem.

Pokud jde o faktory ve prospěch chuti k riziku, zveřejněny byly fantastické údaje o zaměstnanosti v Austrálii, kde v září přibylo 20,4 tis. pracovních míst, tedy více než očekávaných 10,0 tis., což bohatě kompenzuje revidovanou srpnovou ztrátu 10,5 tis. míst a znamená zastavení dvouměsíčního poklesu.

Nová pracovní místa jsou téměř rovnoměrně rozdělena mezi plné a částečné úvazky a nezměněná míra účasti na pracovním trhu na úrovni 65,6 % stačila, aby se míra nezaměstnanosti o něco snížila z 5,3 % na 5,2 %. To bylo vnímáno jako solidní číslo a AUD v důsledku toho vůči ostatním měnám prudce posílil, přičemž AUDUSD dosáhl třítýdenního maxima.

Poté, co se AUD zabydlil na vyšších úrovních, byly zveřejněny údaje o čínské obchodní bilanci, které přinesly určité zklamání. Přebytek obchodní bilance se již druhý měsíc po sobě snížil, tentokrát z +17,76 mld. USD na +14,51 mld. USD, přičemž na vině je především pokles exportu.

Vývoz vzrostl meziročně o

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.