Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

12:36 US futures oslabují, cena ropy opět roste

20.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Komoditní trhy dnes prozatím nejeví známky pokračujícího oslabování ceny ropy, které včera zcela signifikantně pomohlo jednotlivým indexům do zelených čísel. Za absence makroekonomických ukazatelů se tak US futures znovu uchylují do ztrát (DJIA -18 bodů, Nasdaq 100 Index -4 body, SP 500 -3 body).

Cena ropy se aktuálně pohybuje na úrovni 133 USD za barel, cena zlata kolem 902 USD za unci.

Del Monte Foods oznámilo, že uvažuje o prodeji StarKist Seafood do korejských rukou za odhadem 300 mil USD. Washington Mutual oznámil, že v souvislosti s krizí v oblasti hypoték propustí na 1200 zaměstnanců a to zejména v nejpostiženějších oblastech jako je Florida a Kalifornie. Wall Street oznámil, že Yahoo chystá na příští týden obsáhlý report týkající se výrazných změn v produktech a organizaci společnosti.

Nikkei 225 pokračoval v poklesu a oslabil o 1,3%. Stejně tak se nedařilo i akciím v indexu Hang Seng, který si odečetl 0,2%. BSE Sensex30 v souvislosti s oznámením rekordní inflace (11,05% – 13leté max.) ustoupil o 3,3%. Naopak Shanghai Composite se dnes po včerejším masivním propadu vrátil zpět o 3%.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.