Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

12:21 FOMC se blíží, futures to vidí pozitivně

28.04.2008 | 00:00 0 Komentářů

US futures zahajují nový týden optimisticky (DJIA +20 bodů, Nasdaq 100 Index +6 bodů, SP 500 +4 body). Většina pozornosti je však soustředěna na středeční zasedání FOMC a výslednému posunu úrokových sazeb (dvě třetiny respondentů očekávají pokles o 0,25%).

Mars a Buffett’s Berkshire Hathaway jsou blízko dohody o koupi Wm. Wrigley Jr. Co za 22 mld USD. Continental Airlines popřel plány na spojení s další leteckou společností.

Hospodářské výsledky dnes představí Visa, Verizon nebo Humana.

Cena ropy se opět v závislosti na nepokojích v Nigerii a uzavření BP potrubí v Severním moři přiblížila na krok od 120 USD hranice. Cena zlata kolem 887 USD za unci.

Na asijských trzích si Nikkei 225 připsal 0,2% a Hang Seng 0,6%. Naopak Shanghai Comp. si odepsal 2,3%.

Veškeré obchody s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak i ke ztrátám. Informace zde uvedené jsou pouze informativního charakteru a nejsou pobídkou k nákupu nebo prodeji cenných papírů. Při jejich tvorbě postupovala společnost s vynaložením odpovídající péče. CAPITAL PARTNERS a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad CAPITAL PARTNERS a.s. vykonává Česká národní banka. Pro CAPITAL PARTNERS a.s. napsal Jan Moulis. Další právní a jiné informace naleznete na www.stockmarket.cz

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.