CZK/€ 25.200 +0,18%

CZK/$ 23.143 +0,22%

CZK/£ 29.467 +0,04%

CZK/CHF 26.168 -0,02%

23. 06. 2016

1 komentář

Firmy investují do svých kanceláří více než kdy dříve

 


 

V průběhu krize se firmy nepouštěly do větších změn, což bylo vzhledem k ekonomické situaci pochopitelné. Společnosti neinvestovaly do zvelebování svých interiérů a kanceláře spíše jen udržovaly v provozu za co nejmenších nákladů. V poslední době si ale stále více uvědomují, že bez inovování a neustálého vylepšování ztratí na atraktivitě jak pro svoje stávající, tak i pro potenciální nové zaměstnance. Při rozhodování, do které firmy nastoupí, je pro stále větší část uchazečů mimo náplně a finančního ohodnocení stále více a více důležité samotné pracovní prostředí. „Vzhledem k velké konkurenci o talent a vstup mladé generace tzv. millenias do pracovního trhu, firmy nyní výrazně investují do svých prostor, aby se staly atraktivní v očích svých potenciálních zaměstnanců a také udržely stávající. Tento trend je nejviditelnější v sektoru IT, ale šíří se napříč firmami“ říká specialista na kancelářský trh Radek Procházka ze společnosti Prochazka & Partners.

Vymalovat nestačí

HDP roste a ekonomice se daří, proto firmy neváhají investovat do větších úprav a rekonstrukcí, kterým se obzvláště rostoucí firmy nevyhnou. Samozřejmě stojí za zvážení i přestěhování do zcela nových objektů, které může v konečném výsledku vyjít výhodněji než rozsáhlá rekonstrukce. Podle architektky Kateřiny Štenclové nestačí pouze vymalovat a položit nový koberec. „Změny v interiéru by se měly odvíjet hlavně od skutečných potřeb zaměstnanců, což v řadě případů vyžaduje rekonstrukci od základu,“ říká Kateřina Štenclová, Senior Architektka ze společnosti Prochazka & Partners. Kdo má rád velké otevřené prostory, jistě ocení, že největším trendem jsou stále open space kanceláře. Představují preferovanou volbu i přes kritizovanou ztrátu soukromí. Dnešní open space kanceláře ale reagují na aktuální trendy v architektuře a nabývají zcela odlišných podob než před několika lety. „Nejedná se tedy již o celé patro administrativní budovy bez jediné příčky plné malých pracovních koutků,“ pokračuje Kateřina Štenclová.  Často je open space kombinován s oddělenými zónami, které prostor oživí. Většinou se jedná o zasedací, společenské, odpočinkové a stravovací místnosti. Velmi důležité je i správné nastavení teploty a přísunu čerstvého vzduchu, který je nezbytný pro dosahování kvalitních pracovních výkonů.

Kým se nechat inspirovat

V České republice se do vylepšování kanceláří nejvíce pustily IT firmy jako Et Netera, Social Bakers, Avast, STRV, Google, ale i Airbank, BDO, Grant Thornton či Home Credit. Tyto společnosti sází na jedinečné a přitom funkční zařízení. Výše zmíněné firmy vnímají a následují trendy kancelářského trhu i trhu práce. Vzhledem ke své velikosti se ve většině přestěhovaly do nových moderních budov s možností větší variability. V těchto společnostech mohou zaměstnanci k odreagování a načerpání energie využívat například kulečníkový stůl, odpočinkovou zónu, kantýnu, bar, místnosti na spánek, relax zóny, atd., které vedou napříč budovou.  „Díky současnému trendu investic českých firem do inovování jejich pracovního prostředí se jeho úroveň v České republice přibližuje úrovni západní Evropy, kde je celkově vyšší standard pracovního prostředí,“ dodává Radek Procházka.

REKLAMA

Tisková zpráva: Prochazka & Partners

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Šílenství měnové politiky

Současná měnověpolitická „sezóna“ začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci. Trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024

Analýza: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024

Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Gauner

    23 června, 2016

    Už jen názvy jasně dokazují jak se lže a podvádí v ČR!!Podvodníci!!

    Odpovědět