Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Vítězství Poroshenka na Ukrajině předznamenává uklidnění situace – video

Investice 26.05.2014 | 17:16 0 Komentářů

Víkendové události přinesly na trh částečné uvolnění nervózní atmosféry. Vítězství Poroshenka na Ukrajině předznamenává uklidnění situace. Ačkoliv je Poroshenko pro-evropsky orientován, zdá se, že si dokáže vybudovat „dobré“ vztahy i s Ruskem. Vladimír Putin vzkazuje, že výsledky prezidentských voleb respektuje. Situaci reflektuje hlavně německý akciový index DAX, který v pondělí posílil o 100 bodů.

Dobré zprávy přicházejí i z Evropy, kde pro-evropské politické strany získaly nadpoloviční většinu křesel, a tak budou moci spolupracovat v oblasti nové legislativy a budou schopny přijímat zákony. Euro na výsledky voleb příliš nereaguje a spíše vyčkává na zasedání ECB a data inflace (CPI). Obě dvě události budou zveřejněny již příští týden.

Tento týden bude chudý na makroekonomická data, nejvýznamnější budou projevy prezidenta ECB Maria Draghiho v pondělí a v úterý, následně pak data (2. měření) HDP za 1. kvartál 2014, které mohou odhalit, že se HDP USA v Q1 propadl do negativních čísel. (Zdroj: Bossa.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.