Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Video: Týdenní přehled ekonomických událostí – video

Investice 03.04.2013 | 17:40 0 Komentářů

V USA budou již tradičně jako na začátku každého kalendářního měsíce publikována data z trhu práce, a to konkrétně míra nezaměstnanosti a počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor v březnu. Ta spolu se začínající výsledkovou sezonou rozhodnou o dalším vývoji amerických akciových indexů. Společnost Alcoa zveřejní své výsledky jako první, a to 8. dubna 2013.

Dění v Evropě je ovlivněno politickým bezvládím v Itálii a doznívající kontroverzní záchranou Kypru. Ve čtvrtek v 13:45 zveřejní ECB výši úrokových sazeb. OECD doporučila hospodářství jedné měny, aby povolilo uzdu měnové politiky a využilo k tomu konvenčních nástrojů (úroková sazba). Ve 14:30 bude na tiskové konferenci mluvit Mario Draghi. Novináři si určitě neodpustí dotaz na zdanění vkladů, ke kterému došlo na Kypru a vedlo k podkopání bankovní důvěry, kterou právě sám Draghi od léta 2012 pilně budoval.

Důležité bude sledovat i první měnové zasedání japonské centrální banky (BoJ) v čele s novým guvernérem Kurodou, od kterého se očekává ještě masivnější tisknutí peněž, než bylo dosud plánováno.

Původní odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=wpFGZnA73MY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.