CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

Tomáš Prouza opustí Partners

 


 

Tomáš Prouza patří mezi zakladatele společnost Partners for Life Planning. Není ale prvním ze čtveřice zakladatelů, kdo společnost po několika letech opouští. Před dvěma lety odešel ze společnosti Jan Majer, který se věnoval PR a médiím.

Tomáš Prouza svůj konec v Partners telefonicky nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Redakce má nicméně k dispozici přepis e-mailu rozeslaného spolupracovníkům Partners, v němž Tomáš Prouza svůj odchod potvrzuje i zdůvodňuje: „Rozhodl jsem se po hektických pěti letech v Partners odejít a věnovat volný čas své rodině, která se nedávno významně rozrostla.“

„Až do konce tohoto roku bude Tomáš vykonávat funkci člena představenstva mateřské společnosti a zároveň funkci jednatele společnosti Partners Média. Po celou tuto dobu nás bude také zastupovat v profesní asociaci AFIZ jako předseda představenstva,“ uvádí reakce vedení Partners na odchod Tomáše Prouzy.

Tiskový odbor k našemu dotazu zaslal vyjádření k odchodu Tomáše Prouzy a jeho odchod potvrdil: „Tomáš Prouza stál u samého počátku společnosti Partners v roce 2007. Nyní se po pěti letech, během nichž pomohl Partners dostat se na špičku ve svém oboru, rozhodl své angažmá ve firmě postupně do konce roku zmenšit a následně pak z firmy odejít. Tomáš odchází na rodičovskou dovolenou, protože se chce věnovat svým dětem. Nicméně ještě celý rok bude Tomáš součástí týmu Partners, kdy se bude ve firmě aktivně podílet zejména na projektech v oblasti marketingu a vzdělávání a vždy budeme rádi využívat jeho schopností a znalostí jak v oblasti finančních služeb a jejich regulace, tak i v oblasti internetových médií, kdy se Tomášovi podařilo během roku zdvojnásobit návštěvnost serveru Peníze.cz a vybudovat v dceřiné společnosti Partners media silný a kvalitní tým.“

Tomáš Prouza není jediný. Dalším členem vedení Partners, který již skončil, je Martin Vícha, který zastával pozici člena představenstva a ředitel útvaru Group Risk. Přestože je na internetových stránkách Partners stále uveden, Tomáš Prouza telefonicky potvrdil, že svou činnost ukončil již v září letošního roku. Podle Obchodního rejstříku zaniklo Martinu Víchovi členství v představenstvu 11. října 2011.

REKLAMA

Co stojí za změnami ve vedení Partners?

Tomáš Prouza ve své zprávě zdůvodňuje odchod rodinnými důvody.

Změn ve vedení je ale více a to již může znamenat snahy o větší efektivitu a restrukturalizaci společnosti. Společnost Partners ale dosáhla v minulém roce provizního obratu přes 1 mld. Kč a zisku před zdaněním cca 80,7 mil. Kč. To vše při vlastním kapitálu ve výši 97,6 mil. Kč. A to rozhodně nelze považovat za špatný výsledek.

Dalším důvodem by mohla být změna majetkové struktury Partners. Společnost má ale vydané akcie na doručitele v listinné podobě, a tak není možné majetkovou strukturu dohledat. ČNB si sice při udílení licence společnosti vyžádala akcionářskou strukturu, informace ale není veřejně dostupná. Navíc by mohlo dojít k majetkovým posunům i po ukončení licenčního řízení.

Do hry se tak dostává opět možné propojení mezi českými a slovenskými Partners. Na Slovensku v nedávné době došlo k významným majetkovým změnám v Partners SK, kdy nejprve klesl podíl Jána Müllera z předchozích 63 % na 10 % a naopak vzrostly podíly Bohuslava Benedeka z 24 % na 53 % a Juraje Jurase z 10 % na 38 %, a následně byly veškeré podíly převedeny na dvě jiné akciové společnosti (více o přesunech akcií Partners na Slovensku čtěte na Investujeme.sk).

Loading

Vstoupit do diskuze 54 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vlaďka Cisarzová - genreální ředitelka Sirius Finance

Vlaďka Cisarzová: Hlavním lákadlem pro poradce je akciový program

Finančně poradenská společnost Sirius Finance chce do konce příštího roku mít 400 poradců. „Na trhu není firma, která by měla v rámci akciového programu připravené, že až 65 % firmy budou vlastnit lidi, kteří ji tvoří,“ říká k akciovému programu Vlaďka Cisarzová, generální ředitelka Sirius Finance.

Text: Petr Zámečník

21. 11. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Ondrej

  9 listopadu, 2011

  Dalsi v rade co si zalozi vlastni letadylko jmenem financni poradenstvi?

  Odpovědět

 • Radek

  9 listopadu, 2011

  🙂 proč by to dělal? To by nemusel z Partners odcházet 😉

  Odpovědět

 • džíbod

  9 listopadu, 2011

  osobně si myslím, že vášnivého pěstitele růží už docela štvalo neustálé odpovídání na otázky proč poradci partners prodávají takové a takové pojistky, a jestli by byl pro omezení provizí z produktů životního pojištění, který tvoří základ úspěchu každého poradce(ne každý potřebuje hypotéku, ale každý musí mít životko, to dá rozum..)A kdoví, třeba i nedávná účast v Hyde Parku mu trochu otevřela oči..aneb není odborník jako odborník:) …ne fakt, asi by mě taky štval fakt, že majitelé s vybudovanýma strukturama mají jednotky milionů měsíčně…a já sem „mluvčí“ v TV(krom pana Kohouta) za derivát příjmu directora..co si budem povídat:)

  Odpovědět

 • Ondrej

  9 listopadu, 2011

  Jednotky milionu mesicne za prodej zivotek? Prosim vas za tu dobu ceskyho „poradenstvi“ uz musi mit zivotko kazdej obcan, krome me teda. Nebo, neverim ze to jeste porad takhle nese, copak jsou ldii pitomci a jeste porad neprokoukli ze tretina mesicni platby jde preprodejcum?

  Odpovědět

 • Insider

  9 listopadu, 2011

  Problém našeho bouchacího trhu má několik rovin.
  1) Většina poradenských společností pracuje na principu MLM, což je sice výborný obchodní systém, ale do skutečného finančního poradenství se nehodí. Řeší pouze kvantitu na úkor kvality.
  2) Provize jsou vypláceny, nikoliv za kvalitní rady a výhodné produkty, ale za prodej (nucení) těch nejdražších, většinou životních pojistek, které jsou pro klienty nevýhodné. Jsou vyplaceny vlastně dříve, než může klient zjistit, zda „zboží“ které kupoval je dobré a pro něj prospěšné.
  Jak to řešit?
  1) Jednak je třeba odkrýt systémy jednotlivých životních pojistek, aby mohly být mezi sebou porovnávány a aby byli transparentní a jednoznačné. Nebo-li klient by měl mít možnost si sám porovnat z nabídek jednotlivých pojišťoven a sám se rozhodnout, kterou využít. Poradce by mu měl maximálně radit, zda něco takového potřebuje, kdy a proč. Případně si za rady nechat zaplatit.
  2) Zakázat používání síťového marketingu ve finančním poradenství….. Chápu, že to možné není, ale jisté řešení by bylo v tom, že poradce by za bouchnutí provizi nevracel, ale vracela by ji jeho společnost, tedy ze zisku. Jen tak by si bouchací magnáti různých firem Oxx, xxcentrů, Mxx, ADx…. dali set sakra pozor, kdo a jak pro ně bouchá.
  3) Nejlepší řešení je vzdělaná společnost, která by si sama vyselektovala kvalitní poradce od těch náhončích, včera ještě přidavačů, kadeřnic a učitelů.

  Odpovědět

 • Radek

  9 listopadu, 2011

  Myslím si, že nejlepším začátkem by byl krok 1. Jenže tomu se brání i pojišťovny (a mám pocit, že ty dokonce víc než zprostředkovatelé). 🙁
  Bod 3 je krásný, ale sám narážím na neochotu lidí informace získávat a vzdělávat se. Bohužel raději věří včerejší kadeřnici, dnešní finanční expertce, než by se sami něco učili. Vždyť na to při samém sledování seriálů nemají čas! A z práce jsou tak unavení… :-(.

  Odpovědět

 • ondrej

  9 listopadu, 2011

  Nevim proc zminujete pocestna povolani a davate je do kontextu se spinou, spis to vidim na „odborniky“ s prave vystudovanou VSE a ti to prece studovali a tak musej vedet!

  Odpovědět

 • chk

  9 listopadu, 2011

  pausalne: petadvacetilety ucho, ktery o trhu nevi vubec nic, ale zato moc dobre vi, kterej produkt mu prinese jakou provizi! Zrovna vcera volala bouchacka od Prouzy manzelce, a nutila ji vstoupit do MLM. Skoda, ze s ni zametla. Mohl jsem se pobavit na ucet Prouzovy bouchacky a pri osobni schuzce ji ztrapnit.

  Odpovědět

 • vasek

  9 listopadu, 2011

  poslední věta mi připomíná měření pinďourů na písku…
  budete asi hustopřísnej frajer

  Odpovědět

 • džíbod

  9 listopadu, 2011

  jj taky mi to pripomina casy kdy sme s klukama spolecne onanovali v panelakove plynarne…:))))

 • chk

  10 listopadu, 2011

  treba to byl hermafrodit. kdovi koho vsechno partners zamestnavaj. tu posledni vetu jsi zrejme nepochopil. neboj, nejsi sam…

 • Karel

  10 listopadu, 2011

  A jinak jste v pořádku? Proč tady ventilujete své komplexy?

 • chk

  10 listopadu, 2011

  o jakych komplexech to pises? Nebo to taky delas jinak?

 • Compliance

  10 listopadu, 2011

  Takže problém je: A. v bouchačích; za B. v pojišťovnách a za C. v lidech. Strašná představa žít v tak ošklivém světě! Co vybudovat nějaký jiný, lepší, bez MLM a pojišťoven? 🙂

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  Ondřeji myslel sem příjmy Directorů se svými strukturami, kteří jsou jako persony řekněme na srovnatelné pozici, až nato, že pan Prouza nevlastní žádnou strukturu lidí…byl to defacto „úředník“, byť chráníl práva klienta, s klientem jako poradce nepřišel nikdy do styku… A ANO životka mají pořád neuvěřitelnou perspektivu, těch sra*ek od České Poj. mají lidi miliony…krom toho dost již zaužívaných životek poradci pro svou „nevýhodnost“ i ruší…až moderní produkty, řekněme za poslední 3 roky jsou opravdu k něčemu, tzn tak za 10 let bude prostor pro nové životka tímto faktorem dost eliminován, nicméně se budou aktualizovat stávající aegony, avivy, ččpčka a já nevím co …

  Odpovědět

 • Petr

  10 listopadu, 2011

  Pane Zamecniku, pokud by melo byt tema komplexni, tak jste mohl zminit:
  – odchod medialne znameho poradce Partners Zdenka Simaichla a zalozeni spolecnosti Infia (www.infia.cz), kam miri poradci, kteri nechteji budovat a bouchat
  – odchod marketingoveho reditele V.Divokeho a predevsim medialni tvare p. Jenika (viz http://www.partners.cz/cs/media/medialni-tvare/)

  Odpovědět

 • Anonym

  10 listopadu, 2011

  Děkuji za informace. Bohužel ani ke mě se nedostane všechno.

  Odpovědět

 • chk

  11 listopadu, 2011

  bouchaci vsech zemi spojte se! Delas to jinak? Ne. Delas to jako ostatni bouchaci. Zrusit a zalozit.

  Odpovědět

 • džíbod

  11 listopadu, 2011

  bohužel je to tak, sofistikovaně se to prodává/bouchá pod nějakou sociální či morální pohnutkou..

  Odpovědět

 • kolja

  9 listopadu, 2011

  Společnost vydala 600 ks akcií na majitele a v červnu 2010 vlastnili podle zápisu z VH akcie dvě fyzické osoby:
  Ing. Kateřina Palková 575 ks akcií
  Mgr. Vátek Mikolášek 5 ks akcií

  Odpovědět

 • Radek

  9 listopadu, 2011

  A to se jedná o nové akcie? Předtím pokud vím měli podíly i Pavel Kohout a Tomáš Prouza…

  Odpovědět

 • kolja

  9 listopadu, 2011

  V roce 2007 byl jediným akcionářem firmy Tomáš Prouza, v roce 2010 již akcionářem nebyl. Nepátral jsem po tom jakým způsobem akcie měnily majitele v průběhu času.

  Odpovědět

 • Intrader

  10 listopadu, 2011

  Příspěvek osobního charakteru odstraněn redakcí pro porušení podmínek užívání serveru.

  Odpovědět

 • chk

  10 listopadu, 2011

  [Osobní část příspěvku byla odstraněna pro porušení podmínek užívání serveru] neni mozny! Takovy pomluvy! Ale kdyz uz je to venku. Jestlipak si to precte cerstva maminka? Treba je tolerantni…

  Odpovědět

 • S.B.

  10 listopadu, 2011

  Takovejma ruznejma a jinejma pomluvama se nekteri poradci „zivi“ uz hodne dlouho, ale bohuzel ci bohudik jsou to lzi

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  je důvod proč se jimi „živí“?

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  což o to [Osobní část příspěvku byla odstraněna pro porušení podmínek užívání serveru] …a každý z nás má svou 13.komnatu, že?:)))))))

  Odpovědět

 • 10 listopadu, 2011

  Ty ve zdejší neinformované drbárně běžné bláboly o skvělém a nepostradatelném Víchovi, který byl pěkný jouda a v investičce pokazil, co mohl a vůbec nedělal v Partners risk, o Tůmovi, o šetření, o počtu analytiků, o Kohoutovi apod. mě nepřekvapují a jen ukazují inteligenci a míru informovanosti zdejších přispěvovatelů.
  ale dát toto prohlášení na web je pěkné svinstvo, které může ublížit mnoha lidem a ten kdo to udělal je opravdu ubohý, nízký a hloupý člověk a vlastně vzbuzuje spíš lítost.

  Odpovědět

 • chk

  9 listopadu, 2011

  porad lepsi delat mamu a kojit, nez delat namestka sobotkovi. kazdopadne to je skoda. byl jsem zvedavej jak bude reagovat na stiznost jednoho klienta, ktera se pripravuje. disclaimer: nejsem bouchac, ani klient bouchacu.

  Odpovědět

 • Jiří

  9 listopadu, 2011

  Tady už má někdo dosti vydělano:-) Ale jo, své udělal.

  Odpovědět

 • Karel Ch.

  9 listopadu, 2011

  Co vim, tak Pavel Kohout take odchazi, zalozil v zari 2011 vlastni konzultacni spolecnost http://obchodnirejstrik.cz/quantum-finance-cz-s-r-o-24151378/

  Odpovědět

 • Moah

  10 listopadu, 2011

  Neodchazí, měl to byt projekt bokem k nezavislé analytické činnosti.

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  tak to ma nejak hodne veci bokem podle Obchodniho rejstriku? Jak to vsechno stiha? kdyz je jeste sefem investicni spolecnosti a je jeste reditelem pro strategii Partners, je v micro finance, v QF, v dozorci rade Aeroholdingu. Zatim mi prijde, ze realne pise zejmena a jen do novin a moc toho finance neradi – dela medialniho maskota vsem temhle subjektum. Prijde mi, ze Partners trpi na nedostatek odborniku vzdelanych ve financich – kdyz odchazi takovy odbornici jako Prouza (Svetova Banka) a Vicha (credit risk), meli neco za sebou.
  Podivejte se napriklad na Investicni spolecnost, drive jejim predsedou byl Martin Vicha, mel zkusenosti z bank credit risk v nekolika banklach, nebyl jen ananlytik. ted ho nahradilili Pavlem Kohoutem (co psal analyzy jen do novin v ramci ruznych bank), pak tam maji jako odbornika na finance Tumu (CFA) a pak absolutne nikoho, vim, ze spolupracujkou s Pioneerem, ale i tak se to neda stihat, kdyz jeste delaji praci v ramci Partners a.s. jako ananlyticke zazemi pro poradce. Naopak maji strasne moc lidi na distribuce a vykon.

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  nicméně nevím jak se definuje odborník na finance, ale pan Tůma navzdory své vzdělanosti s přehledu(že má CFA sem netušil..) na mě nepůsobí jako člověk, který umí na finančním trhu „zůročit“ své znalosti a konzistentně vydělávat..je to obyčejně nadrprůměrný zaměstnanec…pravda, příležitost za pačesy chytnout umí..ovšem na jeho přednáškách na mě vždy působil jako suchar…

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  to jste me spatne pochopil, ja nekritizuju odbornost, ale kvantitu, ze jich tam maji malo, po odchodu Vichy na risk na muj vkus hodne malo, Tuma je odbornik a slusnej clovek, ale jeden nestaci, musi to byt nad jeho sily, kdyz se rozrustaj do investicky a bankovnich sluzeb. Vite kolik analytiku ma treba JT banka? nebo PPF. Kohout je nacpanej snad v desiti subjektech dle OR a komisich, takze pochybuju, ze tam neco stiha skutecne dela.

  Odpovědět

 • Aleš Tůma

  10 listopadu, 2011

  CFA charterholder nejsem, to je nějaký informační sum. Ostatní ponechám bez komentáře.

  Odpovědět

 • K.CH.

  11 listopadu, 2011

  tak to se omlouvam, podle mych info CNB doporucila, abyste prijali vic lidi kvuli investicce ci si dodelat odbornou zkousku.

  Odpovědět

 • Moah

  10 listopadu, 2011

  Mi je to popravdě jedno.. záleží odkud ty informace jsou, to je pak jedna paní povídala.

  Odpovědět

 • Karel Kovanda

  10 listopadu, 2011

  Neodchází, protože už vlastně dávno (cca rok) odešel spojením s Veverkama…
  Takže nazdar… Mimochodem to byl od Lukeše a Brka mazaný krok – si na začátku vtáhnout tyhle ksichty (ještě Majer a Palková)… dávalo to naději… jediný kdo svou roli pochopil a přizpůsobil se čemu je potřeba je Kačka… Ostatní svou historickou roli mají za sebou… 🙂

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  taky cekam, ze Kohout se brzo objevi v politice, v senatu za ANO 2011, za VV tezko. V Partners vzdy byl na paradu. Medialne je na to uz znamej dost, z NERVU neodesel je tam porad, to bylo divadlo, jen marketingova kachna, aby se vic zviditelnil a pak dostal dozorci radu. Kdyz mate armadu 2000 lidi, kteri zacinaji vetu…“My jsme z Partners, tam je ten nejvyznamnejsi ekonom“, tak cesta je jasna, takze na tom kazdej nejakym spuobem vydelal a ten projekt byl vlastne pro kazdyho uspesnej, ne ?!
  Pan Lukes a Borkovec ted jen budou muset hledat nejakyho jinyho odbornika, co jim to zase prikryje, aby vypadali vic odborne „poradensky jinak“ a ne jen „prodejne“ (bouchaci) na vykon.
  Pana Prouzu mam rad a vazim si ho jako odbornika, uz to dal nechtel prikryvat.

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  myslím, žes na to Kájo káp:))) zřejmě se teď dostanou do pozice Fincetnra, kdy si ty lidi budou muset kupovat…

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  myslím že je v tom nevinně, zkrátka je to lehce zmanipulovatelný autista, bohužel s dobrým srdcem, všem kývne…

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  autista fakt je, nebude to jen drb, slysel jsem nejak moc a to i od nekolika duveryhodnych lidi v Partners. Ale dobre srdce, mozna naivni, ma rad medialni slavu, nikdy nic nikomu nevydelal, zadnou praci nedokoncil, kazdej se mu v PPF smal, psat ale umi, to jo.

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  to si komentovat nedovolím, fakt je ten, že jeho přednášky se mi vždy líbily, především jeho humor mi sedl..každopádně v poslední době se mi moc jeho mediální příspěvky nelíbí..

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  no a odkud jste tedy prisel vy na to, ze je autista? je to jen drb nebo ne, nejdriv jsem si myslel, ze to je nejaka sranda.

  Odpovědět

 • džíbod

  10 listopadu, 2011

  Karle nevím, pocitově poznám když mluvím s autistou…+ okolnosti kolem samozřejmě, vyjadřování, inteligence, slonní pamět…

  Odpovědět

 • Karel Ch...

  10 listopadu, 2011

  pak tedy nechapu, jak muze byt v cele IS, ale tak je to soukromej subjekt, tak vedi, co delaj a neni to na zavadu, mozna naopak pri tak dobre pameti…

  Odpovědět

 • Rakosnicek

  10 listopadu, 2011

  A co má dělat ta Quantum finance? Nechysta se nejaky exodus?

  Odpovědět

 • nekdo

  16 listopadu, 2011

  Proč je pan Prouza, Pavel Kohout i pan Vícha pořád na webu Partners když prý odchází? Nikde o tom není ani zmínka, divné! Pan Prouza se stále představuje jako spolumajitel Partners. Chápete to? Je pravda co se píše tady nebo na serveru Partners?

  Odpovědět

 • nekdo 2

  16 listopadu, 2011

  tak treba Vicha je uz vymazan z obchodniho rejstriku, na webu to stale mozna je protoze trva nez se udela, zmeni webova stranka. Jenik, jejich pravnik, je uz na webove strance organizacni slozky statu (u financniho arbitra). S Prouzou to mozna bude slozitejsi, nevim, mozna aby ten exodus lidi nevypadal tak blbe, bude odchazet „pomaleji“, aby to nevyvolalo paniku…Kohout neodchazi !

  Odpovědět

 • šťoura

  17 listopadu, 2011

  Kohout neodchází? 🙂 jak dlouho ještě, když to PFLP dávkují po částech? 😉

  Odpovědět

 • marketing

  17 listopadu, 2011

  kam jinam by ho pak vzali?:-) Kohout je Partners, jeho oblicej je stejne logo jako ten zelenej strom. Je marketingovej maskot financnich poradcu. Sedi jen na nekolika zidlich soucasne a bere z toho penize, nikomu to nevadi. Proc by odchazel? Vedle Jenika a Vichy, odesel i Zdenek Simaichl, aby to bylo uplny, zalozil si vlastni spolecnost. Takze cela stranka medialni tvare na webu je neaktualni a meli by ji zmenit. Je jasny, ze se jim do toho nechce, vypadalo by to marketingove hodne blbe.

  Odpovědět

 • marketing

  17 listopadu, 2011

  ono to tam asi bouchlo projektem Investicni spolecnost. Sam dole uzivatel „ja“ napsal, ze Vicha byl jouda, co vsechno udajne zkazil a nedelal tam risk management. Zda je to pravda nevim, mel jsem o nem vzdy dobre mineni, neukazoval se jako marketingova opice, teda kohout, takze jsem si myslel, ze tam fakt neco dela. Vedle Vichy zakladal IS po administrativni strance pravnik Jenik, ktery taky odesel. V investicce se neda zas tak moc zkazit, jedine po te pravni – administrativni strance. Zustal tam v IS uz jen Kohout a Tuma, takze hodne stesti hosi:-) At Kohout ukaze, co umi, Buh s nimi, kdo zna osobne, tak vi.

  Odpovědět

 • Karel Ruda

  28 listopadu, 2011

  Dobrý den,
  doporučuji aplikaci na iPhone pro ty, kteří si chtějí propočítat jaké finanční produkty se vyplatí a které jsou jen reklamní triky bank a pojišťoven. Aplikace je zdarma.
  http://itunes.apple.com/cz/app/investice/id477419977?mt=8

  Odpovědět