Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Šichtařová, Pikora: Nechceme se v důchodu pást! – video

Penze 10.02.2011 | 13:35 0 Komentářů

Máme pocit, že přístup k důchodové reformě je tendenční, říkají ekonomové Šichtařová a Pikora. Nad důchodovou reformou se přestalo seriózně přemýšlet a rozpracovávají se už pouze scénáře vycházející z předpokladu POVINNÉHO pojištění u soukromých penzijních fondů.
Co když se jednou zjistí, že důchodová reforma skončila fiaskem století? Dost možná si pak veřejnost bude opět stěžovat, že ji nikdo předem nevaroval.
Současná diskuse není diskusí, je to podle nás jen lobbing. Mimořádně významné věci vyžadují mimořádná řešení. Proto je také naše video poněkud nezvyklé, aby probudilo férovou diskusi od začátku.
POVINNÉ fondové řešení nepovažujeme za správné. Vidíme řadu rizik, o kterých se otevřeně příliš nemluví. Stačí se podívat do zahraničí. Navrhované řešení se až moc podobá těm, která se ve světě nepovedla. V některých zemích už dělají reformu reformy, v jiných se vracejí zpět do průběžného systému. Změny, kterými prochází finanční trh v posledních letech, umožňují, aby se do portfolia fondů dostala extrémně riziková aktiva. V některých zemích s nízkou politickou a podnikatelskou kulturou mohou navíc fondy svádět i k vytunelování. Česká společnost již pomalu zapomněla na zkušenosti z 90. let.
Věříme, že mnoho lidí má podobný názor, ale málo prostoru pro vyjádření. Jsme pro důchodovou reformu, ale nikoliv pro plošné povinné spoření v soukromých fondech. Nebuďme ovce, ať se jednou nemusíme jít pást. Podívejte se na naše video a podpořte nás na facebooku. Na facebooku nás najdete pod heslem: Nechceme se past.
(Video Next Finace)

Původní odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=xj-ZlfuSdJI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.