CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

Text: Martin Bouček

24. 01. 2008

2 komentáře

Pokles burz v Investičním magazínu ČT24

 


 

Na konci srpna 2006 jsme psali o chystaném projektu Investorského magazínu na ČT24. Můžete zhodnotit vývoj projektu po odvysílání již 26 dílů?

Na hodnocení je možná ještě brzy a hlavně nás mají právo "oznámkovat" především drobní investoři, pro které Investorský magazín každý týden připravujeme. V již odvysílaných dílech jsme se za vydatného přispění našich hostů snažili ukázat, co všechno přináší investování a z jakých investičních nástrojů si dnes může drobný investor vybrat. Dalším krokem bude přiblížení k aktuálním událostem uplynulého týdne na domácím a zahraničním trhu včetně jeho dopadů na interaktivní portfolio.

Na tuto sobotu chystáte poněkud větší panelovou diskusi k současnému vývoji na trzích, můžete nám o ní něco říct již nyní?

Budeme se snažit vysvětlit drobným investorům, co se vlastně stalo, jaké to může mít dopady na jejich investice a jak by se při podobných turbulencích měli co nejpragmatičtěji chovat. Na součastný vývoj se podíváme očima makroekonomického experta na střední a východní Evropu, správce majetku zámožných investorů a analytika českých akcií. Vše doplníme o jasná fakta, ale také o "mýty", které provází současný vývoj na trzích.

Dozvíme se také, jak se současný vývoj na trzích dotýká vašeho interaktivního porfólia?

REKLAMA

Určitě, interaktivní portfolio je nedílnou součástí IM a nynější propady na trzích názorně ukázaly přednosti a rizika v chování jednotlivých investic v portfoliu. Názorně také ukážeme jaké druhy investic jsou vhodné do současného období vyšší kolísavosti a zpomalování globální ekonomiky.

Upoutávka na připravovaný pořad:
Investorský magazín: Začíná medvědí trh?
Na akciových trzích se od nepaměti střídají býci a medvědi. Medvědí trh se vyznačuje celkovým poklesem cen akcií a s tím spojeným pesimistickým očekáváním investorů. V minulém týdnu přišli investoři o 1,5 bilionu amerických dolarů. Začíná medvědí trh nebo akciové burzy prochází jen zdravou korekcí? Odpověď na tuto otázku přinese panelová diskuse Investorského magazínu v sobotu 10. března ve 13:33 na ČT24.

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vyvlastnění probíhá… tempem 100 mld. EUR ročně

Vyvlastnění úspor nemusí probíhat „natvrdo“, jako na Kypru, má totiž i daleko jemnější formu, doslova s „lidskou tváří“, a jak se postupně vžívá z německého tisku – utajenou. K pláči je tak i většině Čechů, kteří tradičně milují a ke spoření užívají bankovní vklady.

Text: Petr Fejtek

03. 06. 2013

Cesta z krize? Škrtněte výdaje

Ministerstvo financí pod vedením Miroslava Kalouska se v roce 2010 konsolidovalo státní rozpočet. Jestli zvolilo dobrou či špatnou formu, je otázka. Došlo k navýšení nepřímých daní a poplatků a změně ve valorizaci důchodů a škrtům ve výdajích. Podřízl tak českou ekonomiku?

Text: Šimon Finemon

10. 05. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • L. Konečný

  9 března, 2007

  Je zle s americkymi akciemi ! Greenspan se v duchodu ( 81 let ) vcera rozhodl , ze nebude uz zticha , ale pristi leta bude zase dal jako kdysi kazit vydelky s akciemi americanum , ale i celemu svetu publikovanim jeho domnenek , ze by mohla prijiti recese , nebo mohly byti zvyseny uroky. A tak by bylo nejlepsi nemiti akcii z USA ani jednu , nebo jen banky kvuli dividendam a cele portfolio delat z akcii Nemecka a Britanie , ty jsou proslovy Greenspana mnohem mene ovlivneny a brzy se z toho zotavi. Nejvice ASI trpi americke akcie pod proslovy Greenspana : Microsoft , Micron Technology , MMM , Intel , IBM , EMC , AIG , Alcoa , Coca Cola , Du Pont , GM , Home Depot , Pfizer , Verizon , Wal Mart – tyto akcie USA by rozhodne nemel nikdo miti , ani jednu. Ale je dobre miti akcie EU : Siemens , Volkswagen , Daimler , Solon , Gildemeister , Barclays , HBOS , Tesco , Iberdrola. Z USA dobre miti jen akcie : Bank of America , Wells Fargo.

  Odpovědět

 • Danny Ocean

  10 března, 2007

  Odpoved zdali je bude medvedi trend ci probehla pouze korekce nam ukaze Investorsky magazin? Oni maji kristalovou kouli? ;o) Neodpovi nam az cas a historie?

  Odpovědět