Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Pokles burz v Investičním magazínu ČT24

V IM se snaží ukázat, co všechno přináší investování a z jakých investičních nástrojů si dnes může drobný investor vybrat., uvádí v rozhovoru PETR NOVOTNÝ.

Na konci srpna 2006 jsme psali o chystaném projektu Investorského magazínu na ČT24. Můžete zhodnotit vývoj projektu po odvysílání již 26 dílů?

Na hodnocení je možná ještě brzy a hlavně nás mají právo "oznámkovat" především drobní investoři, pro které Investorský magazín každý týden připravujeme. V již odvysílaných dílech jsme se za vydatného přispění našich hostů snažili ukázat, co všechno přináší investování a z jakých investičních nástrojů si dnes může drobný investor vybrat. Dalším krokem bude přiblížení k aktuálním událostem uplynulého týdne na domácím a zahraničním trhu včetně jeho dopadů na interaktivní portfolio.

Na tuto sobotu chystáte poněkud větší panelovou diskusi k současnému vývoji na trzích, můžete nám o ní něco říct již nyní?

Budeme se snažit vysvětlit drobným investorům, co se vlastně stalo, jaké to může mít dopady na jejich investice a jak by se při podobných turbulencích měli co nejpragmatičtěji chovat. Na součastný vývoj se podíváme očima makroekonomického experta na střední a východní Evropu, správce majetku zámožných investorů a analytika českých akcií. Vše doplníme o jasná fakta, ale také o "mýty", které provází současný vývoj na trzích.

Dozvíme se také, jak se současný vývoj na trzích dotýká vašeho interaktivního porfólia?

Určitě, interaktivní portfolio je nedílnou součástí IM a nynější propady na trzích názorně ukázaly přednosti a rizika v chování jednotlivých investic v portfoliu. Názorně také ukážeme jaké druhy investic jsou vhodné do současného období vyšší kolísavosti a zpomalování globální ekonomiky.

Upoutávka na připravovaný pořad:
Investorský magazín: Začíná medvědí trh?
Na akciových trzích se od nepaměti střídají býci a medvědi. Medvědí trh se vyznačuje celkovým poklesem cen akcií a s tím spojeným pesimistickým očekáváním investorů. V minulém týdnu přišli investoři o 1,5 bilionu amerických dolarů. Začíná medvědí trh nebo akciové burzy prochází jen zdravou korekcí? Odpověď na tuto otázku přinese panelová diskuse Investorského magazínu v sobotu 10. března ve 13:33 na ČT24.

2 komentáře: “Pokles burz v Investičním magazínu ČT24”

  1. Danny Ocean napsal:

    Odpoved zdali je bude medvedi trend ci probehla pouze korekce nam ukaze Investorsky magazin? Oni maji kristalovou kouli? ;o) Neodpovi nam az cas a historie?

  2. L. Konečný napsal:

    Je zle s americkymi akciemi ! Greenspan se v duchodu ( 81 let ) vcera rozhodl , ze nebude uz zticha , ale pristi leta bude zase dal jako kdysi kazit vydelky s akciemi americanum , ale i celemu svetu publikovanim jeho domnenek , ze by mohla prijiti recese , nebo mohly byti zvyseny uroky. A tak by bylo nejlepsi nemiti akcii z USA ani jednu , nebo jen banky kvuli dividendam a cele portfolio delat z akcii Nemecka a Britanie , ty jsou proslovy Greenspana mnohem mene ovlivneny a brzy se z toho zotavi. Nejvice ASI trpi americke akcie pod proslovy Greenspana : Microsoft , Micron Technology , MMM , Intel , IBM , EMC , AIG , Alcoa , Coca Cola , Du Pont , GM , Home Depot , Pfizer , Verizon , Wal Mart – tyto akcie USA by rozhodne nemel nikdo miti , ani jednu. Ale je dobre miti akcie EU : Siemens , Volkswagen , Daimler , Solon , Gildemeister , Barclays , HBOS , Tesco , Iberdrola. Z USA dobre miti jen akcie : Bank of America , Wells Fargo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.