Pátek 16. listopadu. Svátek má Otmar.

Pavel Ronovský: Zpracováváme v průměru 350 smluv denně

O uzavírání smluv on-line hovoří v rozhovoru Pavel Ronovský, ředitel společnosti Top-Pojištění.cz. Top-Pojištění.cz je nezávislý pojišťovací makléř nabízející svým uživatelům porovnání jednotlivých pojistných produktů a jejich uzavření on-line.

Jakou pozici má internetový portál www.top-pojisteni.cz na českém pojistném trhu?

Portál Top-Pojištění.cz zahájil provoz 1. 11. 2005 a byl tak prvním porovnávačem povinného ručení na českém internetu. Za tři roky svého působení si také získal a udržel pozici nejnavštěvovanějšího portálu o pojištění s měsíční návštěvností více než 80 000 unikátních uživatelů. V současné době naši operátoři zpracují každý den v průměru 200 objednávek pojištění povinného ručení.

Uvádíte 200 objednávek, kolik to bylo před rokem?

V loňském roce to bylo touto dobou přibližně 100 smluv. Meziročně se nám zatím daří růst opravdu 100% tempem. A můžu říci, že když jsme před 3 lety začínali, tak jsme měli 20 objednávek týdně. Takže toto je naše dosavadní tempo růstu.

Před nedávnem jste začali nabízet také havarijní pojištění. Jak se vám daří v této oblasti?

Se zprostředkováním havarijního pojištění jsme začali letos v červnu a zatím jsme ve fázi testování. V současnosti nabízíme havarijní pojištění od tří pojišťoven a zjišťujeme, co klienty zajímá a co ne. A na základě těchto zjištění nyní provádíme vnitřní úpravy systému, doplňujeme další pojišťovny s tím, že cílový stav je mít v nabídce 10 pojišťoven k 1. lednu 2009. A havarijní pojištění bude hlavním tématem roku 2009.

Nabízíte také cestovní pojištění. Kolik lidí denně obsloužíte?

Cestovní pojištění je částečně sezónní záležitost. Největší zájem o tento typ pojištění bývá v letních měsících, kdy sjednáváme nějakých 350 smluv denně. Nyní je to zhruba 100 pojistných smluv.

Ve vaší nabídce povinného ručení máte 13 pojišťoven, chybí vám zde jediná…

A tou je pojišťovna DIRECT.

Můžete nám prozradit, proč tomu tak je?

Jednání s pojišťovnou DIRECT probíhají a zatím nejsem schopen říci, zda se také produkty této pojišťovny objeví v naší nabídce. Ale může se to stát.

Kolik lidí v současnosti pracuje ve vaší společnosti?

Je nás celkem sedm. Takto nízký počet je dán tím, že řadu procesů máme zautomatizovaných. Díky tomu dosahujeme relativně vysoké efektivity. Jen pro porování: na trhu existuje jedna pojišťovna, která smluv dělá přibližně polovinu a na tuto práci zaměstnává 160 zaměstnanců…   

Jak probíhá například sjednání povinného ručení přes internetový portál Top-Pojisteni.cz?

Velice jednoduše a během maximálně 7 minut. Stačí mít u sebe technický průkaz o vozidle a případně doklad o dosavadním pojištění. Vše zadáte do formuláře na našich stránkách. K dispozici máte samozřejmě také všechny pojistné a smluvní podmínky. Po odeslání objednávky obdržíte pojistnou smlouvu, doklad o pojištění a zelenou kartu na svůj e-mail. Můžete tedy hned druhý den vyrazit na cestu. Zároveň nejpozději do dvou dnů zasíláme originály poštou. Stačí jen podepsat a poslat zpět. Nic neplatíte (ani poštovné) a vše za vás vyřídíme my.

Kdo je tvůrcem vašeho softwarového řešení? Odkud jste získali know-how?

Základní myšlenka pojištění on-line a systém základních procesů vznikl v naší sesterské společnosti v Maďarsku, která v tomto oboru již funguje sedm let. My jsme převzali základní systém a ten jsme si modifikovali podle specifik českého trhu, protože odlišností jednotlivých trhů je spousta. Na vývoji se podílíme tedy cca 50:50. Celý systém ještě dále zdokonalujeme a zapracováváme do něho požadavky našich zákazníků či potencionálních klientů. Za tímto účelem si děláme celou řadu průzkumů.

Děkuji vám za rozhovor.

Máte zkušenosti s online sjednáním některého z finančních produktů?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

2 komentáře: “Pavel Ronovský: Zpracováváme v průměru 350 smluv denně”

  1. klient napsal:

    Pane Ronovský, jen tak pro porovnání:
    1. Když si sjednáte pojištění v pojišťovací kanceláři, můžete vyrazit na cestu ihned.
    2. Kdyby těch 160 lidí nepracovalo ve zmiňované pojišťovně, možná by byli bez práce, nekoupili by si auto a vy byste jim nesjednali autopojištění. Jo, správný, tzv. úspěšný, pojišťovák nadává na přezaměstnanost, přitom mu ale vyhovuje.

  2. dave napsal:

    Jednak tolik operátorů u Directu smlouvy nezpracovává, ale vy tolik objemů také neděláte, výsledky nemáte ani poloviční, tak nelžete!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.