Pondělí 24. ledna. Svátek má Milena.

Jaké je životní pojištění od Airbank?

Přijít to muselo. Po účtech a hypotékách vstupuje rostoucí Airbank i na trh životního pojištění. Mají se finanční poradci bát o „kšeft“?

Až příliš sebevědomá Airbank

Airbank, která i díky netradiční reklamní kampani slaví úspěchy s běžnými účty, přichází s životním pojištěním. Sebevědomím banka nešetří. Na internetových stránkách banky se dočteme, že jde o „pojištění, které vás nenechá ve štychu“, které „má velké možnosti nastavení“ a nemá „nesmyslné výjimky“. Banka se chlubí: „vyladili jsme toto pojištění, aby vás nepřekvapily nesmyslné výmluvy a hvězdičky“. Podívejme se, zda tato pojištění jsou pravdivá a zda tedy způsobí revoluci na trhu pojištění a klienti budou místo u finančních poradců kupovat životní pojištění v bance.

Spolupráce s Cardifem

Abychom byli přesní, tak Airbank nabízí vlastně 2 typy pojištění: pojištění pravidelných výdajů a pojištění pro případ úmrtí nebo invalidity 3. stupně. Tato pojištění jsou zatím uzavírána jen na pobočkách banky, ještě tento rok by měla jít sjednat i přes internet a telefon. Poskytovatelem těchto produktů je pojišťovna BNP Paribas Cardif pojišťovna.

Pojištění pravidelných výdajů je v zásadě běžné pojištění pracovní neschopnosti a nezaměstnanosti, se kterým se můžeme potkat i na přepážkách jiných bank. Samostatné pojištění smrti a invalidity 3. stupně (na první riziko) není v nabídkách bank až tak časté a může konkurovat běžným životním pojistkám. Pro oba typy pojištění platí, že si ho může uzavřít zájemce ve věku 19 až 69 let. Sjednání smlouvy není vázáno uzavřením hypotéky či jiného produktu a výše pojistného je stejná bez ohledu na věk:

Pojištění

Pojistná částka

Měsíční pojistné

Úmrtí a invalidita 3. stupně

200 000 Kč jednorázově

100 Kč

Pracovní neschopnost

10 000 Kč měsíčně

250 Kč

Pracovní neschopnost a ztráta zaměstnání

10 000 Kč měsíčně

500 Kč

Poznámka: výše měsíčního pojistného pro maximální pojistné částky

Hlavní výhody pojištění   

 • Pojistné podmínky napsány srozumitelnější a zábavnější formou
 • Jednoduchost pojištění a nezkoumání zdravotního stavu
 • Jednotná cena bez ohledu na věk je výhodná pro starší klienty

Hlavní nevýhody pojištění

 • Velmi přísné limity pojistných částek (smrt a invalidita 3. stupně max. 200 tis. Kč, pracovní neschopnost a nezaměstnanost max. 10 000 Kč měsíčně)
 • Jen pro zdravé (zájemce o pojištění musí souhlasit s velmi obecným prohlášením, že je zdráv; to pochopitelně může vést k problémům při plnění)
 • Výluka na pojistné události související se zdravotním stavem před počátkem pojištění (následky nemocí nebo úrazů, ke kterým došlo před uzavřením pojištění)
 • Kromě standardních výluk i několik nestandardních: pokračování a opakování nemocí z minulosti, únavový syndrom, většina onemocnění páteře a jeho následky, duševní poruchy atd.
 • Nejistá doba trvání pojištění: smlouva dle podmínek platí jen do 31. 1. 2017; je sice sjednáno takzvané automatické prodlužování, banka či pojišťovna však mají právo smlouvu neprodloužit
 • Jednotná cena pojištění bez ohledu na věk je nevýhodná pro mladší klienty

Verdikt

Pojištění od Airbank nepřináší v zásadě nic nového. Dokonce by se dalo říci, že obsah tohoto pojištění nekoresponduje s marketingovými prohlášeními banky, které vyvolává velká očekávání ohledně rozsahu pojistného krytí. Pojištění má totiž řadu nestandardních výluk, které v řadě jiných produktů životního pojištění nenajdeme. A pochopitelně největším omezením jsou velmi nízké částky, na které je možné se pojistit. Pojištění od Airbank tak zatím konkurenci pro produkty nabízené finančními poradci nepředstavuje.

Autor je analytik Broker Trust

Zaujalo vás životní pojištění od Airbank?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jeden komentář: “Jaké je životní pojištění od Airbank?”

 1. Míra napsal:

  Ale spousta lidí se nechá nachytat. Pro hypotéku je to nepoužitelné. Leda tak na krytí nějakého spotřebitelského úvěru pro nízkopříjmovou skupinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.