CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

Text: Jan Majer

24. 01. 2008

4 komentáře

ČT připravuje pravidelný pořad o investování

 


 

V českém vysílání bude mít moderní pořad o investování premiéru. Jaké jsou s tímto formátem zkušenosti v zahraničí?
V zahraničí patří obdobné investiční magazíny dlouhodobě k vysoce sledovaným. Investorská veřejnost potřebuje "stravitelný magazín", který kromě odborného pohledu na vývoj na trzích, bude vzdělávat a přinese pohled drobného investora na trh. S trochou nadsázky chceme, aby se v našem pořadu potkali velcí burzovní hráči s drobnými investory.

Máte představu, kolik diváků by mohlo vašemu programu rozumět?
Budeme se snažit udělat program co nejvíce srozumitelný. Velký důraz bude kladen na edukativní složku pořadu a výběr hostů, kteří by místo "zaručených" investičních tipů měli drobnému investorovi lidsky vysvětlit příležitosti, ale i nástrahy kapitálového trhu. Aktivně dnes investuje řádově několik desítek tisíc lidí. Pasivně, vyjádřeno investicí alespoň do jednoho investiční produktu, přes milion spoluobčanů. Chceme se proto věnovat hlavně této skupině, ale pevně věřím,že ani pokročilí investoři nebudou mít důvod přepínat na jiný kanál.

Jaké hosty budete do studia zvát?
Oproti tradičnímu pojetí ekonomického zpravodajství, kde jsou oslovováni většinou analytici, se zaměřujeme na investiční profesionály s dlouholetými zkušenostmi. Své pravidelné místo budou mít drobní investoři, kteří se snaží zhodnotit své úspory. Přivítáme také ryzí spekulanty, kteří vyměnili jistotu pravidelného platu za adrenalinové denní obchodování, ale i známé osobnosti, které mají více či méně zkušeností s investováním.

Jak se k projektu stavěla televize? Bylo obtížné pořad prosadit do vysílání?
Veřejnoprávní televize si potřebu pořadu, který se zaměřuje na možnosti a osvětu v oblasti investování, byla vědoma a plně tento projekt od začátku podporuje. Nový televizní kanál ČT24 se stal tím nejvhodnějším médiem, jak ho k divákům přinést.

Budou diváci jen pasivně přihlížet, nebo je zapojíte do hry, jak je to obvyklé v zahraničních pořadech, o nichž byla řeč?
Ano, pořad bude o intenzívní komunikaci s diváky. Ve formě hlasování budou rozhodovat, jaké investiční instrumenty budeme sledovat v interaktivním portfoliu. Diváci budou také spolurozhodovat o společnostech, které budeme analyzovat v příštích dílech. Nebude chybět ani "první pomoc" pro investory, kterým dělá jejich investiční portfolio vrásky na čele.

REKLAMA

Psáno pro časopis Reflex.

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Lener

  4 září, 2006

  Škoda, že jen na ČT 24.

  Odpovědět

 • Jan Rettich

  5 září, 2006

  Už se moc těším. Petra Novotného znám osobně a mohu říct, že jsem si jistý, že tento pořad bude i pro profesionály určitě velmi přínosný. Pane Majere, bude možné zjistit v jakou hodinu se bude tento pořad vysílat? Případně šlo by nějak zajistit, aby Petr Novotný přispíval na investujeme.cz, bylo by to určitě přínosné. Díky a pěkný den

  Odpovědět

 • Jan Majer

  5 září, 2006

  Bude to od 13:30, spolupráci připravujeme a těšíme se na ni. Tady je pár informací navíc:

  Obecně o pořadu: Investorský magazín je pořadem o penězích. O tom, jak je neutratit, ale vydělat. Dozvíte se v něm kam, jak a hlavně proč investovat své peníze. Potkávat se v něm budou velcí burzovní hráči s drobnými investory. Součástí Investorského magazínu je i interaktivní portfolio. Jeho pravidla umožňují každému z diváků se aktivně podílet na jeho tvorbě. Investorský magazín začíná už tuto sobotu (9.9.) na programu ČT24 v 13:30.

  Upoutávka na nový díl: Aktuální a vůbec první díl Investorského magazínu bude věnován fenoménu investování u nás a ve světě. Jedním z hostů bude ekonom Tomáš Ježek, který byl u začátků trhu s cennými papíry u nás. Věnovat se budeme společně s Janem D. Kabelkou (ING Investment Management) kolektivnímu investování prostřednictvím investičních fondů a chybět samozřejmě nebude ani interaktivní portfolio.

  Odpovědět

 • Jan Rettich

  5 září, 2006

  Díky za detailní informace. Musím říci, že jste mě dnes potěšil a zajistil si tím mojí pozornost. A to minimálně pro nejbližší období. 🙂

  Odpovědět