CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

Text: Dušan Šídlo

24. 01. 2008

59 komentářů

Co udělá „velký třesk“ s vaší pojistkou

 


 

Finanční poradci se často setkávají s dotazem klientů, co pro jejich úspory bude znamenat přechod na euro a jak ovlivní jejich finanční produkty.

Společnou měnou euro, která byla v bezhotovostní podobě zavedena již v roce 1999, se ve většině zemí EU platí od začátku roku 2002. Všechny nové členské státy EU se v květnu 2004 zavázaly v přístupových smlouvách k přijetí jednotné evropské měny.

Přesný termín přijetí eura Českou republikou není doposud znám. Závisí totiž i na splnění některých ekonomických kritérií, jako je například výše veřejného dluhu. Jako termín českého členství se nejdříve uváděl rok 2008, dále pak 2010. Ani ten však nebude dodržen. Podle ekonomů k přijetí eura nedojde dříve než v roce 2012. Někteří se obávají, že to bude až o několik dalších let později.

ZMĚNY PŘIJDOU NARÁZ
Ačkoliv nevíme, kdy k přijetí eura dojde, lidé již dnes mají pochopitelně na euro řadu otázek. Jednou z nich například je, jak různé možnosti přechodu na euro ovlivní jejich úspory. Různé možnosti přechodu na euro však již neexistují, neboť o způsobu přechodu bylo rozhodnuto. Půjde o tzv. velký třesk, kdy bude euro zavedeno k jednomu datu hotovostně i bezhotovostně. Pravdou však je, že kromě termínu přijetí eura je zde ještě jedna neznámá.

Tou je výše koeficientu, kterým se přepočtou koruny na euro zhruba půl roku před "velkým třeskem". Co se stane?

REKLAMA

Nic převratného. Všechny finanční produkty, tj. včetně penzijního připojištění a životního pojištění, zůstanou v platnosti. Pouze úspory v bankách a penzijních fondech, rezervy pojišťoven a další úspory či jiné hodnoty vedené v korunách se přepočtou vyhlášeným kurzem na eura. Platby prováděné dříve v korunách budou nově realizovány v eurech. Při přepočtu může dojít k mírnému zaokrouhlení určitých částek. Ze strany finančních institucích bude pravděpodobně docházet k návrhům na navýšení smluv s nízkými platbami.

SILNÁ KORUNA A NÍZKÁ INFLACE
Největším rizikem je inflace a měnové riziko. Bude-li do doby přijetí eura (řekněme do roku 2012) koruna posilovat při nízké inflaci, bude to dobré pro věřitele a majitele dluhopisů. Pokud bude naopak při relativně vysoké inflaci koruna stagnovat, nebo dokonce klesat vůči euru, bude to dobré pro dlužníky, respektive emitenty dluhopisů.

Všeobecně se předpokládá další posilování české koruny vůči euro a neočekává se žádný cenový šok. Přijetí eura by tak nemělo mít z tohoto pohledu negativní dopad na nominální a reálnou hodnotu smluv. Nicméně zajímavé věci se mohou dít i po přijetí eura.

Měnové riziko sice odpadne, ale inflace nikoli. Oficiální inflace měřená indexem HICP (harmonizovaný index spotřebitelských cen) bude patrně nízká, ale to nemusí platit pro ceny některých služeb a hlavně nemovitostí. Některé země, například Irsko nebo Španělsko, zaznamenaly po přijetí eura šokový růst cen v některých sektorech.

REKLAMA

Prozatím většina ekonomických veličin naznačuje, že vývoj koruny do přijetí eura se bude spíše ubírat cestou posilování při nízké inflaci. Vývoj kurzu ovšem nelze předpovídat se stoprocentní přesností, odvíjí se od řady ekonomických i neekonomických parametrů. Proto určitě neuškodí držet se pravidla diverzifikace úspor, investovat v různých měnách, do různých tříd aktiv a podobně.

Článek je převzat se stránek
www.partnersgroup.cz .

Vstoupit do diskuze 59 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • K. Ladislav

  28 července, 2007

  Zajímavých 5 videos , jak německý pekař Markus Frick naverboval nedávno letos lidi na 3 bezcenné penny stocks Stargold , Starenergy a Russoil – a způsobil lidem ztrátu 330 milionů euro za měsíc. Ted‘ podali lidi na něj žalobu :
  http://www.youtube.com/results?search_query=markus+frick&search=Search

  Odpovědět

 • TM

  15 srpna, 2007

  Pane kolego, lehká oprava, euro ČR přijala za svoji měnu připojením k EU. Proto termín přijetí eura je nesmyslný termín, euro jsme přijali v roce 2004. To co netušíme je kdy dojde k výměně bankovek a mincí a jak jste správně uvedl, neznáme koeficient přepočtu národní měny na společnou.
  Další nepřesnost, ale za to lehce fatální, k přepočtu nedojde „zhruba“ půl roku před velkým třeskem. K přepočtu dojde přechodem na společnou měnu! Nicméně, koeficient je znám již min. 2 roky dopředu, říká Vám něco ERMII? Ó ano, je to tak.
  Nevím, jak reagovat na obsah druhého sloupce. Dost dobře měnové riziko není možné. Riziko inflace ano, ale měnové, nechci být hnusný, ale …. slyšel jste o fixaci kurzu? A že ECB velice a to velice nerada přehodnocuje fixovaný směnný kurz? O tom, co je obsahem ERMII? (Ale abyste neřekl, u bratrů Slováků to udělala, ale ti mají poněkud rychlejší růst HDP než mi a tomu odpovídal tlak na povolené pásmo kurzu.)
  K růstu cen:
  Ceny nemovitostí rostli v ES a IR z poněkud jiných důvodů, ale to vám vysvětlí kolega Kouhout, mám pocit, že ten ví o čem mluví.
  K ceně růstu služeb, stálo by za to, se podívat na později přistupující ….. Pokud už chcete odvozovat náš budoucí vývoj z historie těch, kteří přistupovali před námi. U těch nedošlo ani k mírné inflaci, ze dvou důvodu, služby v ES a IR rostli opět z jiných důvodů, než z přijetí společné měny a proto, že Generální zákon velmi přesně popsal směnu a tresty pro bezdůvodné navyšování cen. A pak stačilo aby úředníci rozdali pár výstražných pokut a bylo po zdražování. (Mohli bychom samozřejmě mluvit o povinném dvojitém zobrazovaní cen a dalších mechanizmech jak udržet inflaci, ale to by bylo na dlouho.)
  Poněkud povrchní a nepřesné, co si téma nastudovat podrobněji a pak o tom psát?

  Odpovědět

 • Adam Holý

  15 srpna, 2007

  Hezké gramatika 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  19 srpna, 2007

  Hmmm …., sem se sek. Chybně jsem předpokládal, že na tyto stránky chodí lidi, kteří tématu rozumí. Omyl, lepší je onanie, že někdo vyvalí 50, ne 100, ne! dokonce 200 pravidelných investic. A dokonce 1400 investiček! Vzůru díleříci!

  Sorry, sem se rozvášnil. 🙂

  Odpovědět

 • Jan Majer

  15 srpna, 2007

  Velmi mne znepokojuje odklon tohoto webu od osvědčeného bulvárního přístupu, který jsem měl příležitost zde provozovat několik měsíců. Věcné diskuse možná uspokojí drobné investory, avšak nepobaví. Na rovinu – příští týden spouštíme online finanční magazín na http://www.finmag.cz, a potřeboval bych kolem toho vyvolat trochu vzruchu. Nechají se kolegové vyhecovat k pořádné diskusi? Zatím zvu alespoň na náš firemní blog na http://www.partnersblog.cz 🙂

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  15 srpna, 2007

  Jene, tomu ale říkám zlobení! 🙂 Obávám se, že je léto, dovolené, a tak. Tak je možné, že to s tím hecováním nevyjde 😉

  Odpovědět

 • Jan Majer

  15 srpna, 2007

  A jo, vy vlastně máte podle IP adres v databázi návštěvnosti přehled o tom, kdo sem kdy chodí. Takže všichni jsou pryč? Tak to si asi tentokrát budeme muset někde zaplatit reklamu, že jo 🙁

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  16 srpna, 2007

  Jestli to nebude tím, že všichni diskutéři čekají netrpělivě na tiskovou zprávu „partners“ o výsledcích za červenec? Že by se nepovedl odklon od životek k investicím a provize na smlouvu se stále drží na 15.000,-?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  16 srpna, 2007

  Zdravím, pane Šafránku, vy nám pořád nějak nedůvěřujete 🙂 Těším se na moment, až se to zlomí.

  Tisková zpráva jde zítra, poměr investic je samozřejmě vyšší než minulý měsíc. Jen co vím z hlavy – za červenec 240 Rentiérů, celkem v investicích 600 smluv. Hypotéky 220 smluv (400 mil. Kč – tady čekáme další významný růst, proto jsme do Partners jako konzultanta pro naše poradce přijali pana Romana Scherkse). Investičních životních pojistek je cca 1400, ale tady se možná plus mínus pár desítek pletu. Průměrná úložka na IŽP včetně všech připojištění je cca 1035 Kč.

  Celkový počet poradců k dnešku je 1006, z toho aktivních 632, zbytek jsou nováčci.

  Partners umí růst a umí dělat kvalitní poradenství tak, že to bude mít znatelný pozitivní dopad na osobní finance běžných občanů v této zemi. Když kvalitu vytváří, hlídá a garantuje malá firma, je to fajn, ale efekt to přinese jen omezenému počtu klientů. My děláme totéž na úrovni velké firmy. A můžeme si dovolit používat a stále zdokonalovat nejmodernější nástroje, které nám trade-watch usnadňují.

  Kdo nás nemusí brát jako konkurenci a je schopen podívat se na trh objektivně, ten se brzy v číslech, které o sobě zveřejňujeme a dále budeme zveřejňovat, brzy zorientuje.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  16 srpna, 2007

  Díky za informace! Pokud vezmu poměr Rentiérů a IŽP, znamená to, že v 85% případů Vaši poradci dospěli k závěru, že pro klienta je výhodnější IŽP než Rentiér v kombinaci s rizikovým pojištěním? A to bude tento poměr ještě určitě horší, protože tam jistě budou IŽP a Rentiéři u téhož klienta (což je nepochybně lepší, než vysoká platba na IŽP). Jasně to ovšem ukazuje, že i u Partners musí prakticky každému klientovi poradce „střelit“ IŽP, aby se uživil. Tedy nic nového pod Sluncem….

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  16 srpna, 2007

  Pane Šafránku takový nenávistně pomlouvačný komentář snad není třeba! Vždyť Partners mají přece kontrolní systém, který by nepustil pro klienta špatné řešení. Když je průměr v IŽP lehce přes 1000 Kč, tak bude jistě dost smluv IŽP za 400 – 500 a to přeci pro klienta není tak špatné…

  Odpovědět

 • OVB (Šafr team)

  16 srpna, 2007

  pane Valachoviči,
  kdy je prosím měsíční částka IŽP ještě dobrá a kdy už špatná?-:) Já si myslím, že pan Šafránek nemá zapotřebí pomlouvat. Já „střílím“ IŽP také, protože bych musel v branži skončit jako kterýkoliv jiný kolega. Za celé 3 roky, co pracuju pro OVB, jsem zatím neměl žádné storno, tak to nejspíš asi není tak jedovatý produkt (promiňte pane Hanzle, že jsem si vypůjčil Váš výraz-:) ) A moji klienti nejsou určitě žádní hlupáci.

  Odpovědět

 • zdenek.jurak

  16 srpna, 2007

  Je „střílení“ IŽP v zájmu klienta, nebo jen v zájmu vašem.

  Odpovědět

 • Tomáš Tyl

  16 srpna, 2007

  Já bych jen rád upozornil, že argumenty, které jste použil (žádná storna, chytří klienti) nejsou absolutně relevantní. Spokojenost s produkty tohoto typu lze přece hodnotit až ve chvíli, kdy dojde k nějakému plnění ze strany instituce. Abych uvedl příklad – to co říkáte je jako kdybyste v lednu prodal srpnovoý zájezd a v únoru říkal, že Vaši klienti jsou spokojení (i když je zájezd čeká až za půl roku) – nemá to absolutně žádnou hodnotu.
  Co se chytrých lidí týče. Znám dost velmi chytrých lidí, kteří mají naprosto nevhodné KŽP a také jsou s tím „spokojeni“. Bohužel ani toto není relevantní argument.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  16 srpna, 2007

  Ptáte-li se mě osobně která částka je do IŽP ještě dobrá a která již ne, tak moje odpověď zní že do 0,- (slovy nula) je to do IŽP dobré, pak už ne. Hodnoceno ovšem ze strany klienta, ze strany prodejců (ne všichni prodejci jsou „jen“ bouchači) to je poněkud jiné (řekněme, že do 1000,- lze akceptovat, ačkoli proklamované výhody jsou slušně řečeno slabé). Samozřejmě ve stávajících produktech pokud přijde nějaká „bomba“ rád si svůj postoj poupravím…

  Odpovědět

 • OVB (Šafrovec)

  17 srpna, 2007

  Díky za reakci pane Valachoviči,
  IŽP nastavuji též maximálně do 1000 Kč měsíční platby. Docela by mě zajímalo, jak řešíte krytí úrazu rizik, když řada pojišťoven má na samostatných úrazovkách stropy pojistných částek. To asi tedy uzavíráte více smluv s různými pojišťovnami a tyto částky načítáte. Nebo ne?

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  20 srpna, 2007

  Tak nějak by to mohlo být…

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  HM, zajímavý názor pane Valachoviči, ale jistě to není názor Fincentra FP, že ano? Pokud ano, tak je to při pohledu na strukturu produkce Fincentra velmi pokrytecké. těch investic bylo směšně málo.

  Předpokládám, že Vy doporučujete radši jisté investice do Immofinanz, že? – viz. http://www.finmag.cz/clanek/438/

  Jen pro zajímavost když srovnáme například IŽP s krytím a například Rentiér s rizikovkou, tak …

  Partner for Life 30 let muž 1000 Kč měsíčně krytí 500.000 Kč – po 30 letech 976.000 Kč
  Rentiér 800 Kč měsíčně, 860 Uniqa 500.000 Kč za 188 Kč – po 30 letech 947.000 Kč

  tak ta výhodnost investice s rizikovým krytím není tak jistá. Přidejme další výhody v podobě připojištění a jejich cen a jsme jinde.

  A je to bez dvojitých management fee, které v sobě mají například nejvíce prodávaná IŽP Fincentra.

  A takový menší dodatek: IŽP na 300, 400, 500 a podobné měsíční částky jsou vzhledem k fixním poplatkům ještě méně výhodný obchod než například 1000 Kč. I při minimálním poplatku za vedení či inkaso 30 Kč měsíčně jde o 3 % z 1000 Kč, ale již o 10 % ze 300 Kč za měsíc. K tomu spread …

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  20 srpna, 2007

  Hledejte mezi řádky, možná pak pochopíte, že se vlamujete do otevřených dveří (což ovšem není můj problém…).

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  :)) koukám mistr žák velkého fabulátora Martina Nejedlého. ale stejně jste zajímavý člověk. Nenapíšete jediné IŽP a na investice nemáte oprávnění. co vy v Fincentru vlastně děláte? 🙂

 • insider

  20 srpna, 2007

  🙂 hledal jsem mezi řádky a našel 🙂

 • puvjwn

  27 října, 2010

  [Odstraněn spam]

 • OVB (Šafr)

  21 srpna, 2007

  Ve Fincentru dělají moji 2 spolužáci z fakulty a dnes jsme diskutovali v kavárně objem IŽP prodávaných Fincentrem. Potvrdili mi, že Fincentrum zařazuje IŽP do portfolia klientů naprosto běžně. Při správném nastavení to není určitě zločin. Možná pokud jde o IŽP, je pan Valachovič odpůrce-individualista.:)

  Odpovědět

 • Angel Bratovanov

  16 října, 2007

  předpokládám, že druhých 15 let investujete, ale mám dotaz. Počítáte u „partner for life“ s klesající PČ nebo naopak to bude jestě bonus (to že neklesa)..

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  16 srpna, 2007

  Ještě drobnost musel skončit? Považuji to za velmi dobrý vtip, jde to, jen to není ze začátku tak pohodlné jako zavřít oči a nabouchat pár chudákům kvalitní pojištění na zhodnocení volných úspor…

  Odpovědět

 • Jan Majer

  16 srpna, 2007

  Připomínám, že poradci Partners mají k dispozici velmi specifické varianty IŽP. Není to revoluce, ale je to zatím nejvstřícnější krok ve prospěch klienta. Doporučuji pozornosti odborné veřejnosti článek, který o jednom z těchto „partnerských“ produktů vyjde příští týden ve Finančním poradci.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  16 srpna, 2007

  A bylo by možné poskytnout text také Investujeme.cz? Tady se přece jen dá diskutovat. 😉

  Odpovědět

 • Jan Majer

  16 srpna, 2007

  Obávám se, že po spuštění Finmag.cz, tj. příští týden, bude s přebíráním článků z produkce Partners šmytec 🙂 K diskusi je ale možné téma předložit i jinak – napsat vlastní článek popisující nový produkt.

  Odpovědět

 • Fredy

  20 srpna, 2007

  Nové stránky budou spuštěny 20.8.2007? Mě tedy nejdou. Asi jste zapomněli zapnout hlavní jistič 🙂

  Odpovědět

 • Jan Majer

  20 srpna, 2007

  Zdravím, Fredy, stránky budou spuštěny dnes, tedy 20. srpna 2007 v odpoledních hodinách.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  20 srpna, 2007

  Tak hlavní jistič je již v poloze „zapnuto“ 🙂

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  19 srpna, 2007

  „Nasypali“ jsme s Fondshopem do nasi nakladovostni kalkulacky jedno z partnerskych IZP, slevy jsou skutecne pekne a ten produkt se tak umistil skutecne na ocase (posledni 4 nebo 5) nakladovosti IZP. Fakt je, ze fondy zustaly v lepsi pozici, ale pokud tam date jeste pojisteni, muze to byt uz skutecne pomerne v poradku, pomineme li horsi likviditu a spread take pri zpetnem odkupu.

  Zrejme je to na hranici moznosti pojistoven a pokud tam P4L zustaly puvodni provize, tleskam Vam, kteri jste to vyjednali 🙂 To jsou skutecne projevy velke obchodni sily spolecnosti. Zeby vse zle bylo k necemu dobre?

  Tak drzme palce moralnimu citeni zprostredkovatelu a prejme si, aby se IZP pouzivalo jiz jen tak, jak je to dobre a vsichni budeme spokojeni.

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  to by mě zajímalo, které to bylo? škoda, že ten článek zde dlouho nevydržel. zrovna jsem psal komentář k použitým číslům. byl to jen příklad toho, jak těžké je dostat z pojišťoven přesné informace a Vy jste byl bohužel v mnoha případech úplně mimo.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  20 srpna, 2007

  Vážený pane Insidere, čerpali jsme z oficiálních materiálů pojišťoven a dat poskytnutých kompetentními místy.
  Článek musel bohužel být dočasně stáhnut.
  Můžete si jej přečíst ve Fondshopu, na tyto stránky se vrátí koncem září po doplnění některých produktů.

  Velmi rád Vám na požádání a odkrytí Vaší totožnosti zašlu tato čísla, abychom společně poupravili to, co je nepřesné.

  Velmi ocením, pokud mi sdělíte, ve kterých případech jsme mimo. Na bezchybnost si nehraju a věřím, že toto jsou první nejisté krůčky k budoucí jednotné transparentnosti na trhu finančních produktů.

  Pokud poradenská komunita společným úsilím vytvoří podobný jasný ceník, bude konečně jasné, kolik klient finančním ústavům za jejich služby platí.

  Konkrétně jsme do kalkulačky TANK „nasypali“ Vaši upravenou AXU.

  Odpovědět

 • Jirka Hlisnikovský

  20 srpna, 2007

  Vzhledem k tomu, že pojišťovny by měly něco odvádět zajišťovnám, vzhledem k tomu, že pojišťovny musí život mnoho zaměstnaných hladových krků a náš český trh je poměrně malý a nevýznamný, jsem mírně nedůvěřivý. Chtělo by to prostudovat pojistné podmínky, atd. Nemyslím si, že by P4L nabízelo něco jinde nedostupné.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  20 srpna, 2007

  DObre, mozna byla ma formulace prilis naklonena IZP, ktere pri odhlednuti od soucasnych danovych podminek v nekterych pripadech dopadlo dokonce levneji (!) nezli nektere drazsi investicni produkty investicnich spolecnosti pri postupnem predplaceni poplatku z prvnich vkladu.

  Vypocitany ukazatel nakladovosti se vsak tyka pouze 30leteho horizontu a proto dost zalezelo, jake jsou spravcovske poplatky v nabizenych fondech.

  Ocenim jakekoliv pripominky k datum, ktere byly ve Fondshopu uverejneny a velmi rad o nich budu diskutovat v diskretni e-mailove komunikaci, v blizke dobe otevru na svych, prave pripravovanych strankach, blog na toto tema a velmi se tesim na vsechny pripominky a spolecne hledani.

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  jen pro Vás pane Šafránku:

  Partner for Life 30 let muž 1000 Kč měsíčně krytí 500.000 Kč – po 30 letech 976.000 Kč
  Rentiér 800 Kč měsíčně, 860 Uniqa 500.000 Kč za 188 Kč – po 30 letech 947.000 Kč

  Partner for Life 30 let muž 3000/měsíc krytí 1500000 Kč – po 30 letech 3.132.000 Kč
  Rentiér 2438Kč měsíčně, 860 Uniqa 1500000 Kč za 562 Kč – po 30 letech 2.907.000 Kč

  čím výše půjdeme tím větší uvidíme rozdíl.

  tak ta výhodnost investice s rizikovým krytím není tak jistá. Přidejme další výhody v podobě připojištění a jejich cen a jsme jinde.

  A je to samozřejmě IŽP bez dvojitých management fee. a ano je to i s velmi rozumnou provizí.

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  20 srpna, 2007

  1) S jakym zhodnocenim u obou produktu kalkulujete?

  2) Je v kalkulaci jiz nejak zahrnuto danove zvyhodneni IZP?

  3) Jake uvazujete slozeni portfolia u obou produktu? To jen abychom videli, do jake miry je kalkulovane zhodnoceni kde realne, nebo naopak.

  4) Je v kalkulaci zahrnuto zprosteni od placeni?

  P.S. Osobne bych nevyuzil ani IZP, ani Rentiera. 😉

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  1) S jakym zhodnocenim u obou produktu kalkulujete?

  7 % Partner for Life,
  Rentiér je realokační a je to dáno automaticky kalkulačkou takže: 1. – 4. rok 9,5%, 5. – 14. rok 8,4%, 15. – 22. 7,7 %, 23. – 25. 7 %, 26. – 27. 6,2 %, 28.-29. 5 %, 30. 3,7%

  2) Je v kalkulaci jiz nejak zahrnuto danove zvyhodneni IZP?

  není, ani přičteno, ani nereinvestováno, ani neodečtena daň 15 % – nechci odhadovat daňovou politiku za 30 let

  3) Jake uvazujete slozeni portfolia u obou produktu? To jen abychom videli, do jake miry je kalkulovane zhodnoceni kde realne, nebo naopak.

  jsou to dlouhodobé programy – u Rentiéra je to jasné – tedy od nejvyšší linie a u IŽP – předpokládám dle tipu klienta počínaje strategii 50 % akcie a 50 % dluhopisy, v průměru 75 % a 25 %, sám mám 90 % a 10 %

  4) Je v kalkulaci zahrnuto zprosteni od placeni?
  ne

  P.S. Osobne bych nevyuzil ani IZP, ani Rentiera. 😉
  JE MI TO JASNÉ 🙂

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  20 srpna, 2007

  Ad 3) Tam mi slo hlavne o konkretni slozeni, z jakych fondu. Pomer akcie:dluhopisy sam o sobe nic neznamena. Pokud maji Partners v IZP vybrane zajimave fondy, pak at klidne delaji IZP ve velkem. 😉

  Odpovědět

 • insider

  20 srpna, 2007

  🙂 dobrá otázka a které ty dobré fondy jsou. 🙂 osobně věřím spíše v rozumně rozložená podkladová aktiva a diverzifikaci než v zázraky správců.

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  20 srpna, 2007

  No, to jsme dva. 😉 Problem vetsiny IZP je prave v tom, ze to rozumne rozlozeni portfolia je z nabizenych fondu (jeste hure fondu fondu) dost utopisticke. Ani rentier mi v tomhle nevyhovuje.

 • Jirka Hlisnikovský

  20 srpna, 2007

  Ještě mi chybí, zda se při pojistné události vyplácí pojistná částka nebo hodnota fondů (ta která je vyšší) nebo součet pojistné částky a hodnoty fondů? také záleží na tom, kdy a jak požaduje pojišťovna zkoumání zdravotního stavu, jaké loadingy nastavuje apod. Tyto údaje jsou zatím nevypovídající.:-)

  Odpovědět

 • outsider ;-)

  21 srpna, 2007

  Hodil jsem Vaše čísla do Rentiera a není mi jasné, jak jste došel k Vaším číslum… Mám špatného Rentiera? Vaše čísla mi připadají lehce skreslená 😉 a pak i srovnání.
  BTW jestli považujete 3000 měsičně do IŽP, jako obrou věc…klobouk dolu… musíte být borec.

  Odpovědět

 • Pavel Hek

  16 srpna, 2007

  Nu, počkám si na ten článek, zajímá mně od koho to IŽP je. Možná mi to pomůže zodpovědět otázku pro kterou věkovou kategorii může být přínosem.

  Odpovědět

 • OVB(Šafrovec)

  20 srpna, 2007

  Jako bouchač IŽP se také těším, až Partners prozradí to jejich zázračné IŽP:):):), abych co nejménně okrádal své klienty:):):). Pane Traxlere, proč Vám nevoní Rentiér?? Díky za odpověď?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  20 srpna, 2007

  Je mi trochu divné, že nesledujete odborný tisk, konkrétně měsíčník Finanční poradce. Představení onoho zázračného IŽP je volně k přečtení na http://www.fpweb.cz. Abych vám to zjednodušil:

  http://fpweb.ihned.cz/c4-10008950-21838900-Q00000_d1-konec-predrazenych-investicnich-pojistek

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  21 srpna, 2007

  Dobry den, strucne receno, davam prednost vyraznejsimu koreni a lepe namichanemu. Asi jako proc je chutnejsi domaci polevka nez ta ze sacku? 😉 Uz jsem se to tu jednou snazil vysvetlit… spustilo to diskuzi s 200 (a mozna vice) negativnimi reakcemi. Tak jsem musel pokorne uznat, ze „zaplat pan Buh za kazdy Rentier Invest“. Jako uniformni reseni pro masy lidi patri k nejlepsimu na ceskem trhu.

  Odpovědět

 • OVB (Šafrovec)

  21 srpna, 2007

  pane Traxlere, víte, když se mi podaří přemluvit klienta, aby si odložil 500 Kč do Rentiéra místo do pár pivek, je to tak trochu vítězství. :):).
  Nejlepším zážitekem bylo, když jsem se před časem u klienta v bytě setkal s jednou usměvavou dámou z Financial Provident, která mu shodou okolností přinesla v barevné obálce 40 000 Kč cash. A to před mým 1. poradenským termínem. Na koupi domácího kina. Roztomilé, že?:)

  Odpovědět

 • Jan Lener

  19 srpna, 2007

  Je skvělé, že společnost Partners pravdivě zveřejňuje své výsledky a okolí se může opravdu zorientovat.
  Nemohu si však odpustit srovnání. Partners IŽPxInvestice 7:3
  Top Consultant IŽPxInvestice 3:7
  IŽP má ale v TC cca poloviční úložku. Do IŽP totiž počítáme i Flexi od PČS, kde se dá často využít skvělého úrazového a nemocenského pojištění, spořící složka je potlačena.

  No třeba se na nás a čtenáře webu pan Bouček usměje 🙂 a konečně po týdnu zveřejní naší tiskovou zprávu.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  19 srpna, 2007

  IZP jednoznacne horsi nez Rentier+rizikovka? Pri postupnem predplaceni poplatku to za urcitych situaci nemusi byt pravda.

  Sleva na poplatcich u nekterych IZP, kterou P4L nasmlouvali, je pomerne pekna a klientovi na poplatcich skutecne o kousek ukrajuje a priblizuje jej nakladovosti investic do fondu. Ta investicka se po sleve dostavaji mezi nejlevnejsi investicka na trhu, skutecne.

  Pokud tato sleva navic byva pouzita u klientu jako prodejni argument, dokazu si predstavit, ze s tim slavite v P4L uspechy a preji Vam to. Faktem je, ze nektera investicka jsou tak levna uz puvodne – ta bohuzel ale vetsinou nenabizi tak zajimavou provizi.

  Pokud se tedy budou pouzivat ta slevnena IZP tak, jak maji, tj, na zajisteni, je to OK.

  Pokud tam ale klienti budou sypat sve penize s vidinou bezpecneho rychleho zisku na kratsim horizontu, jak to v nekterych strukturach probiha dneska, budou pravdepodobne nadale velmi zklamani.

  Verim, ze pojistovny budou skutecne brzy nuceny priblizit se s nakladovosti produktu fondum, aby zustavaly konkurenceschopne.

  Odpovědět

 • TM

  21 srpna, 2007

  Ať počítám, jak počítám, při nejlepší vůli se nedokáži dostat z Vámi proklamované produkce na příjem 60 tis. měs/pordce, jak jste tu minule kdes psal.
  Vychází mi to 2x IŽP á 1035 Kč, ,632 mil. hypotéka a 1x investice AKTIVNI poradce a měsíc. (Zandebal jsem neaktivní a nováčky.)
  Nehoupáte nás trošik? Nemáte tu produkci větší? (Nebo druhá varianta, máte moc dovolených ve firmě. Ještě přichází v úvahu třetí, ale tu se neodvažuji ani napsat. )
  Co vy na to, pane Majere?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  21 srpna, 2007

  Tady jsou aktuální podklady pro vaše další úvahy:

  http://www.partnersgroup.cz/o-nas/press/461/

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  19 srpna, 2007

  Honzo, jak rikas, nejak se tady malo strili a tece krev… Z osvedcene kombinace „lzi sex a prachy“ tak zustava jen to posledni, coz bohuzel uspokoji jen mensi procento drivejsich navstevniku tohoto webu… (berte s nadsazkou prosim)

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  20 srpna, 2007

  Vážení diskutující,

  v kterých oblastech myslíte, že bude ČR čekat při přechodu na EUR největší zvýšení cen? Mě osobně napadají např. stavební materiály, tam mi to připadá skoro evidentní, ale nerad bych spekuloval…

  Bude to dobrá příležitost pro investice do některých komodit?

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  21 srpna, 2007

  Vitku, nevim, ve kterem hypermarketu nakupujete komodity, ale na komoditnich trzich byvaji vetsinou v dolarech. 😉

  Odpovědět

 • Vít Kalvoda

  21 srpna, 2007

  … to se projevuje ze je prilis nenakupuji, pokud nepocitam nektere fondy. Myslel jsem, ze zajistovani do EUR funguje i na tomto trhu a pokud ne, muze si ho vetsi investor „vyrobit“ snad i sam, ne?

  Odpovědět

 • Jan Traxler

  21 srpna, 2007

  Instrumenty zajistene do eura samozrejme existuji. I kdyz nevim, jak chcete s dolarovymi komoditami zajistenymi do eura vydelat na prechodu CR na euro. ;-))

  Odpovědět

 • Vít Kalvoda

  21 srpna, 2007

  Honzo, to samzrejme tezko… Otazka zni, zda komoditni fond zajisteny do koruny (tech bohuzel moc neni) muze vyrazne vydelat na konverzi do EUR.

  Pokud ne komoditni fond, tak primo fyzicky nakoupene komodity. A ktere to asipak budou?

  Odpovědět