Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Zvýšení objemu transakcí na prodej eura

Podle údajů 3. února, poskytnutých od CFTC (Commodity Futures Trading Commission), cena celkové pozice Nákup dolaru vzrostla do 45.76 mlrd dolarů ve srovnání s 44.25 mlrd dolarů, zafixovaný minulý týden. Hlavní měny byly v pozici Prodej, a nejpopulárnějším instrumentem byl měnový pár EUR/USD.

Pokud jde o euro, aktivita “medvědů” vzrostla. Celkový objem pozic Prodej vzrostl do 28.1 mlrd dolarů (na 1.9 mlrd dolarů více než minulý týden), je to rekordní růst od roku 2012. Není se čemu divit, že zájem o euro se snížil. V předčasných volbách uskutečněných dne 25. ledna zvítězila opoziční strana Syriza, předsazená proti politice „tvrdé“ ekonomiky, která slibila zahájit jednání o restrukturalizaci dluhu.

Současně byl zafixován pokles celkových objemů transakcí na britskou libru, jen a svýcarský frank (jak na Nákup, tak i na Prodej). To odráží neochotu investorů riskovat na pozadí rostoucí nejistoty způsobené nečekaným rozhodnutím švýcarské centrální banky oddělit frank od eura. Australský dolar oslabil pozice: investoři očekávají Reserve Bank of Australia sníží sazbu refinancování.

Online graf EURUSD zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.