Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Způsob, jak si může finanční poradce zajistit, že bude mít vždy reprezentativní vůz

Tom007 22.04.2014 | 09:24 0 Komentářů

Vůz je jedním ze symbolů úspěchu. Pro finanční poradce, kteří musí budit dojem úspěšných obchodníků, kteří si dobrými radami vydělávají obrovské peníze, je tak automobil zpravidla první velký výdaj v jejich kariéře. Jenže, jak financovat pořízení reprezentativního vozu v době, kdy ještě nemáte vybudované struktury či kmen stálých klientů a vy tak nemáte „jistotu“ pravidelného měsíčního příjmu? Jedním z řešení je operativní leasing, tj. dlouhodobý pronájem vozidla.
V případě operativního leasingu nemáte s pořízením (pronájmem) vozu spojeny žádné velké počáteční investice, s ohledem na pevné měsíční splátky, které se odvíjí od předpokládané doby užívání, se vám také lépe plánuje Vaše cash flow.
Reprezentativní vůz (pro začínajícího poradce např. Škoda Octavia, pro člověka, který se v oboru pohybuje déle pak např. Škoda Superb) si lze s operativním leasingem pořídit za částku několika tisíc korun měsíčně. Samotná splátka za pronájem vozidla je v případě splnění zákonných podmínek řádným výdajem a to i ve vztahu k HDP. Do její výše je jsou již zpravidla zahrnuty i silniční daň, dálniční známka, poplatek za autorádio apod., tj. Váš jediný hlavní výdaj jsou skutečně pouze pohonné hmoty (viz. definice operativního leasingu na webu společnosti Lease Plan)

Každé 2 – 3 roky nové auto

Na začátku jsme „slibovali“ odpověď na to, jak si zajistit to, že budete mít vždy reprezentativní vůz. I zde je odpovědí operativní leasing. Po jeho uplynutí (zpravidla po 24 – 36 měsících) totiž nájemce (Vy) vrací automobil leasingové společnosti, která mu obratem poskytne vůz nový. 2 – 3 letá frekvence výměny automobilů je přitom pro udržení si image úspěšného ve vztahu k vozidlu dostatečná.

Zdroje: http://www.clfa.cz/; http://www.leaseplan.cz/; http://www.du.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.