Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Založení společnosti v ČR? Byrokracie, na úrovni Salvadoru či Zimbabwe

ghostrider 29.07.2013 | 11:20 0 Komentářů

Vypořádání se s byrokracií spojenou se založením společnosti v ČR pro Vás může být ještě těžší, než samotné odhodlání se k zahájení podnikání. Smutným i fakty pro začínající podnikatele je nejen to, že míra byrokracie spojená s rozjezdem podnikání odpovídá těm ze Salvadoru, Zimbabwe či válkou zmítané Sýrii, ale i to, že se naše země v mezinárodním porovnání propadá na nižší a nižší příčky.

„Vysvědčení“, které jednotlivým zemím každý rok uděluje Světová banka v rámci svého projektu Doing Business, hovoří jasně. V loňském roce, který se do myslí řady z vás zapsal jako rok prohibice a první předvolební kampaně v rámci prezidentských voleb, klesla Česká republika na žebříčku zemí dle jednoduchosti procesu založení společnosti o čtyři příčky, díky čemuž jsme se v této „disciplíně“ zařadili po bok zemí, jako jsou Zimbabwe, Malawi, Salvador či Sýrie.
Zejména s přihlédnutím k tomu, že za „volantem“ naší země seděla pravicová vláda, která se v rámci své předvolební kampaně pasovala do role zachránce drobných podnikatelů (známých rovněž pod pojmem „paraziti“), se jedná opravdu o ostudu. To jsou opravdu politi ze zemí jako Vietnam, Mongolsko, Kazachstán či Srí Lanka schopnější, než ti naši? (soudě podle toho, že všechny tyto země si v žebříku zemí dle snadnosti založení společnosti polepšily, zřejmě ano). Nutno také dodat, že všechny tyto země mají celkově lepší hodnocení než my, tzn., nejedná se o skokany z nízkého základu, ale o země, které dlouhodobě vytváří pro podnikání příznivé prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.