Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Vylepšená trendová strategie pro obchodování binárních opcí

binarytrader 09.01.2015 | 14:44 0 Komentářů

Každý, kdo si už zkusil jakékoliv obchodování, ať už spot Forex, na kterém zřejmě začínala většina nás traderů, nebo třeba akcie či burzovní indexy, ví, že klíčem k úspěchu je robustní obchodní systém. Platí to i pro binární opce, i když se na různých stránkách často dočtete něco jiného.

Já osobně jsem zastánce přístupu založeného na price action, protože podle čeho jiného se orientovat, než podle ceny, když potřebujeme předpovídat právě její vývoj. Kdysi jsem zkoušel ke svému přístupu zakomponovat fundamenty, ale neúspěšně, logiku jsem v nich nikdy nenašel a měl jsem pocit, že jediná cesta, jak je využít, vede přes rychlý zpravodajský servis a přes ještě rychlejší exekuci příkazů.

Ale zpět k tématu článku, kterým je strategie pro obchodování binárních opcí. Jak už jsem řekl, preferuji price action, v čemž se shoduji s kolegy z OpceBinarni.cz. Vedle svých dosavadních obchodních systémů, které obchoduji na delších časových time framech (4H+), jsem nedávno začal budovat a testovat systém založený na principů flipů, jak ho načrtli zmínění kolegové ve svém článku o budování strategií pro binární opce.

Ten přístup se snažím rozvést a podle prvních výsledků se mi to celkem daří, proto jsem se rozhodl podělit o své nápady. Většina obchodníků se asi shodne, že nejlepší je se držet trendu, protože jako jednotlivci ho nemůžeme změnit, takže se musíme vézt s davem.

Jenomže každý trend jednou skončí a není nic nepříjemnějšího, než naskočit do trendu, který po našem vstupu zvadne nebo dokonce prudce otočí. Mojí hlavní myšlenkou je proto omezit vstupy jen na začátek trendu, což se snažím formalizovat pomocí určitých pravidel.

Jde o to vstupovat krátce po otočení nebo při vytváření nového trendu. To samozřejmě s sebou nese určitá rizika, že vstoupíme do něčeho, z čeho trend nebude. Ale jako vždy jde o určitou úspěšnost, a té můžeme dosáhnout.

Trendy identifikujeme podle klasické teorie trendů, včetně reversalů (obratů), a v podstatě to kombinujeme s Ross Hookem, ale první vstup nepřichází v úvahu podle Rosse, ale až po odrazu ceny od prvního high nebo low v našem směru. Ross Hook jsem nikdy nedokázal obchodovat v původním smyslu, ale při tomto uplatnění mi dává jistý smysl a zajímavou úspěšnost.

To může být náš první vstup. Čím víc pak trh udělá high nebo low v našem trendu, tím pochopitelně považujeme trend za etablovanější. Ovšem jak už jsem na začátku říkal, při obchodování binárních opcí se jeví jako vhodné se omezit jen na určitý počet prvních swingů a pak už si trendu nevšímat, abychom snížil riziko vstupu na jeho konci. Mně se jeví jako ideální brát maximálně tři flipy na prvních třech swinzích trendu a pak už další vstupy nehledat.

Další zvýšení úspěšnosti může přinést, pokud si budeme pozorně všímat důležitých s/r úrovní v bezprostřední historii, abychom se vyvarovali vstupů těsně před nějakou tuhou cenovou hranicí.

Dva vstupy po obratu započatém Ross Hookem a pak už nic, protože trh ujel daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.