Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Výkaz CFTC – čistá krátká pozice na japonský jen klesla

ifcmarkets 13.05.2014 | 09:27 0 Komentářů

V posledním výkazu CFTC zahrnující údaje 6. května je zobrazeno, že investorské sentimenty na některé měny se změnily ve srovnání s předchozí zprávou. Minulý týden býčí nálady na еuro vůci americkému dolaru posílily , a měna prokázala největší pozitivní týdenní změnu mezi hlavními měnami. Současně čistá krátká pozice na japonský jen minulý týden klesla o $1,14 miliard, ale stále zůstává největší a činí 7.46 miliónu dolarů . Kromě toho, britská libra za týden ukázala největší negativní změnu ve výši 0.34 miliardy dolaru omeziv dlouhou pozici do 4.31 miliardy dolaru.

Tento týden čistá dlouhá pozice na euro vzrostla do 5.66 miliard dolaru. Týdenní změna činila 1.22 miliardy dolaru. Ale ve čtvrtek a v pátek euro vůci americkému dolaru kleslo, a proto můžeme očekávat, že v nejbližší době pohyb vzhůru se neplánuje. Britská libra ukazuje pokles, jelikož pohyb vzhůru byl omezen silnou rezistencí.

Z druhé strany, americký dolar posílil vůci ostatním měnám. Švýcarský frank mírně snížil čistou dlouhou pozici do 1.88 miliardy dolaru, která za týden klesla o 0.053 miliardy dolaru. Čistá dlouhá pozice na kanadský dolar klesla o 2.90 miliardy dolaru. Očekáváme, že kanadský dolar bude moci obnovit své ztráty, jelikož měnový pár USDCAD je v klesajícím trendu. Minulý týden býčí dynamika na australský dolar klesla.

Dotazy a připomínky: analytics@ifcmarkets.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.