Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Václav Prokůpek: Německý řád chce majetek!

prokupek 11.02.2013 | 16:50 0 Komentářů

Odstoupil Papež. Nejsem z toho jako hluboce věřící člověk nadšen. Kvůli tomu, že strýc mé maminky páter Jan Ludín přečetl těsně po komunistickém puči Pastýřský list právě od Papeže a byl kovanými „Grebeníčkovci“ mučen na Mírově, si moje rodina vytrpěla své. Zpráva o odstoupení prvního muže katolické církve je pro mě navíc další smutnou zprávou, že katolická církev zažívá, stejně jako celá naše společnost krizi morálky a svědomí. Zatímco Islám v té nejfundamentálnější podobě nabírá své ovečky, nám Římským-katolíkům se to nedaří. Buďme upřímní, částečně si za to můžeme sami, těžko nacházíme osobnosti, těžko hledáme ty, kteří jsou schopni naslouchat řešením, která nejsou jednoduchá, jasná a stručná. A navíc mediální obraz o nás vytváří veřejnoprávní média doslova strašný. Právě ty veřejnoprávní média, která si ze svých daní platíme.

Před krajskými volbami 2012 jsem přijal první místo na kandidátce „Sdružení nestraníků“ a upozornil na to, že nesouhlasím s návrhem zákona o napravení křivd církví a jiných náboženských společností. Ten humbuk, co se spustil! Ne, nebojte se, nemám nic proti tomu, že když se něco ukradne, má se to vrátit. Já si dokonce myslím, že se to musí vrátit. Ale o tom, tento zákon prosazovaný TOP 09 a ODS nebyl. 23.09.2012 jsem navíc upozornil, že součástí tohoto zákona mohou být i pozemkové nároky Řádu německých rytířů prosazované poslancem Markem Bendou (dnes ODS, dříve Křesťanskodemokratická strana) a Janem Rumlem (dnes ODS, dříve US – DEU, nyní Strana zelených) a tyto nároky jsem odsoudil. Vysloužil jsem si od médií přezdívky jako blázen, psychopat, darebák apod. Prý jen straším lidi nároky Řádu německých rytířů!
Nároky Řádu německých rytířů byly před šesti lety vyčísleny na více než 18 tisíc hektarů, řád vlastnil například i hrad Bouzov nebo Sovinec. Celková odhadní cena majetku se pohybuje kolem 10 miliard korun. „Nárok na restituování je však problematický,“ tvrdili tehdy absolventi plzeňských práv Marek Benda a Jan Ruml.Řád německých rytířů v minulosti několikrát bojoval proti Čechům, Moravanům, Slezanům, Lužickým Srbům a Polákům! V bitvě s tímto řádem 15. července 1410 u Grünwaldu se proslavil známý český hejtman Jan Žižka z Trocnova, který ve zmíněné bitvě přišel o první oko.
Už tehdy jsem upozorňoval, že církevní restituce se nemusejí zastavit na dosud proklamované částce 134 miliard českých korun. Poslaneckou sněmovnou schválený zákon o majetkovém vypořádání s církvemi totiž pomíjí nároky Německého řádu (kdysi Řád německých rytířů), jehož představitelé nyní vytáhli trumf v podobě rozsudku zaslaného ministerstvu zemědělství. Naši úředníci ho sice zatím nemohou najít, ale to je spíše směšná fraška, jelikož nenajít ho znamená totéž, jako přiznat, že rozsudek existuje a německému řádu budeme muset majetek vrátit, jelikož nebyl zkonfiskován na základě takzvaných Benešových dekretů, přesněji řečeno Dekretů prezidenta republiky.
Nejde přitom o maličkost, malý majeteček. Před šesti lety byly při přípravě zákona pozemkové nároky Řádu německých rytířů vyčísleny na více než 18 tisíc hektarů. Jde zejména o lesy na severní Moravě. Kromě toho řád vlastnil řadu budov, především hrad Bouzov a Sovinec nebo Lázně Karlova Studánka. Celková odhadní cena se pohybuje kolem 10 miliard českých korun.
Byli jsme ujišťováni současnou vládou, že o majetek řád přišel na základě poválečných Benešových dekretů, tedy na základě legitimních výsledků 2. světové války. Musel tedy spolupracovat s nacisty proti občanům Československa! Jeho nároky jsou tedy neoprávněné. Přesněji řečeno byly! Kdyby totiž úředníci na ministerstvu zemědělství našli rozsudek, kterým se němečtí rytíři ohání. Oni ho ale nalézt nemohou. A tak je klidně možné, že majetek Německému řádu budeme muset vracet, bez ohledu na to, že velká část řádu prošla, stejně jako bývalý Papež, řadami Hitlerjügend.

zdroje: www.nestranici.org, www.zapadocesi.info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.