Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Václav Prokůpek: Češi živnostníci vědí, že ve stáří nebudou mít peníze

prokupek 18.07.2016 | 22:01 0 Komentářů

Pokud si OSVČ, tedy drobní a střední podnikatelé v Čechách, v Moravě a ve Slezsku platí jen povinné odvody, budou mít důchod cca 4 000 korun českých a dobře to ví. Jenže, co mají dělat, když neproplácení faktur se stalo národním sportem a pro drobné a střední živnostníky se nic nedělá?

Zaměstnanec s průměrným platem bude mít nějakých 8 000 až 12 000 korun českých, není to „žádná hitparáda“, obzvláště když se bude neustále zdražovat a volby vyhraje strana, která bude přijímat euro, ale přežít se na tom asi dá.
Pokud by to bylo tak, jak to nedávno dokonce řekl i „veliký ekonom“ Miki Kalousek: „Pokud si nespoří vedle, bude mít hov…(no znáte přeci křesťana Kalouska).“

A v čem je problém. Budete se divit, ale pořád v takzvaném „švarc-systému“, kdy velcí podnikatelé vytváří pyramidu a vy jako malí živnostníci v podstatě nesete odpovědnost za „miliardáře“, kteří vám proplatí fakturu až teprve jim se podaří jejich podnikatelské kroky za vaši práci a peníze realizovat, vám milostivě zaplatí.

Jinými slovy: Skutečných takzvaně velkých podnikatelů, ale i těch renomovaných živnostníků je bohužel v české republice jako šafránu. A ti drobní a střední podnikatelé to prostě odnesou!

Použitý zdroj: www.observerplus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.