Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Investice do nemovitostí naopak: Jak zaručit úspěšný prodej nemovitosti?

Prodej nemovitosti
synergicky 04.06.2021 | 11:41 0 Komentářů

Jsou to jedny z nejhodnotnějších investic a také zpravidla to nejcennější, co najdeme v portfoliu investora, ale i majetku firem a jednotlivců. Cena žádné nemovitosti však není pevně daná, a tím se i prodej nemovitosti značně komplikuje. Těch komplikací je však víc…

Bezpečný způsob uložení peněz

Nemovitostí patří k těm nejbezpečnějším a nejjistějším formám investic. Tak je vnímá většina Čechů, dokonce i mimo odbornou ekonomickou branži. Potvrzují to výzkumy, ale také aktuální poptávka po nemovitostech jako investici, zejména pokud jde o investiční byty. Výhodou nemovitostí je jejich stabilita, jak se ukázalo během aktuální pandemie. Cena nemovitostí stoupá bez větších výkyvů, trh realit zdaleka nereaguje na aktuální ekonomickou situaci tak vehementně jako jiné trhy. Investoři, resp. majitelé nemovitostí mají navíc vždy možnost relativně snadno nemovitost proměnit zpět na peníze. Přesto prodej nemovitosti zahrnuje celou řadu procesů a má svá úskalí.

Prodeje nemovitosti: Kdo má vliv na výsledek?

Během pandemie nebylo tolik příležitostí utrácet, a tak obecně rostly úspory lidí. Na druhé straně to přineslo také snížení tržeb a ztenčení úspor firem a podniků, nebo přímo problémy s likviditou a cash flow. Jako jedno z mála možných řešení se nabízí právě prodej nemovitosti. O tom, zda bude výsledkem prodejního procesu úspěch a spokojenost, však nerozhoduje pouze vlastník.

Prodej nemovitosti je minimálně dvoustranný proces – prodávající a kupující, původní vlastník a vlastník nový. Hledáním a výběrem kupujícího celý prodejní proces začíná. A je to také kupující, který se na výsledku prodeje velkou měrou podílí.

Kde hledat solidního kupujícího?

Ještě než začnete jako vlastník nemovitosti zběsile zadávat inzeráty a vyhledávat ty, kteří se o prodej nemovitosti zajímají z druhé strany, zkuste si ideálního kupujícího definovat.

Chcete prodat nemovitost komukoliv, kdo má volné finance a zájem? Je Vám jedno, zda půjde o kupujícího bez historie a budoucnost Vaší nemovitosti bude ve hvězdách? Jde Vám opravdu o to prodat nemovitost rychle a doslova za každou cenu?

Pokud hledáte solidního kupujícího a jistotu, že o Vaši nemovitost bude dobře postaráno, můžete se obrátit na českého investora, společnost PSN. Již třicet let vytváří portfolio atraktivních nemovitostí v Praze, Pardubicích a Hradci Králové. Akviziční tým PSN se zajímá o různé typy nemovitostí. Nabízí férovou cenu a zajištění veškerých formálních a právních náležitostí, které prodej nemovitostí obnáší.