Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Týdenní výhled vývoje na měnových trzích

BOSSAFX 25.02.2013 | 15:57 0 Komentářů

Nadcházející devátý týden na finančních trzích bude ve znamení italských parlamentních voleb a politických bojů v USA o rozpočtovou politiku. Nejobchodovanější měnový pár Eurodolar (EUR/USD) minulý týden zavřel již potřetí v červených číslech. Spekulace ohledně medvědí nálady na euru se stávají pomalu skutečností. Odvrátíme-li pozornost od hlavního měnového páru, tak můžeme najít spoustu jiných, ne-li lepších investičních příležitostí na jiných měnových párech.

Podíváme-li se na týdenní graf měnového páru amerického dolaru vůči kanadskému dolaru(USD/CAD), pak uvidíme, že cena již došla k horní hranici symetrického trojúhelníku a Fibonacciho hladiny 78,6. Horní hranice trojúhelníku testuje cena již potřetí, což podtrhuje její významnost. Zde by tedy mohla cena zažít silný odpor k dalšímu posilování.

Ostatně podíváme-li se na denní graf, tak uvidíme strmý cenový růst, který by zasloužil minimálně krátkou korekci. Případnému výprodeji by mohla pomoci i medvědí divergence na stochastickém oscilátoru, kterou můžeme vidět i na grafu.

Spekulace visí i nad měnovým párem americký dolar vůči japonskému jenu USD/JPY. Japonská vláda má v plánu nadále uvolňovat svoji monetární politiku, což by mělo vést k dalšímu oslabování jenu. Technická analýza však značí, že bychom se mohli dočkat, alespoň krátkodobé korekce. Na měsíčním grafu se cena dostala k rezistenci Fibonacciho hladiny 23,6 a ke klesající trendové čáře. Mírnému oslabení by sekundovala i skrytá medvědí divergence.

Denní graf je zatím velká neznámá. Trh po dlouhém růstu odpočívá v konsolidaci a bude nesmírně zajímavé sledovat, jakým směrem se vydá po proražení obdélníku.

Britská libra (GBP), která zažívá výprodejní šílenství, dosáhla na většině svých párů historicky nízkých hodnot. Naposledy tomu pomohla správa ratingové agentury Moody’s, která v pátek (22.02.2013) ponížila zemi rating z AAA na AA1. Na měnovém páru libry vůči australskému dolaru GBP/AUD jsme v minulém týdnu prorazili formaci trojúhelníku a dotkli se významného supportu 1,4758. Bude-li cena pokračovat v nastoleném trendu, tak lze očekávat, že cena bude mít tendenci jít ještě níž. Jde však přeci jenom o extrémní hodnoty, a proto bychom měli kontrolovat denní grafy a čekat například na svíčkové formace, které nám osvětlí budoucí vývoj.

Podobně jako GBP/AUD, tak i měnový pár australský dolar vůči kanadskému dolaru AUD/CAD atakuje významné hladiny. Pár se drží v býčím trendu a má před sebou tu nejtěžší část, a to překonat rezistenci 1,0547. Na tu by již v poslední době po třetí mohl reagovat výprodejem. Nenechme si tedy ani zde ujít obchodní příležitost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.